wtorek, marca 27, 2018

Mama Wie! - Łódź cz. II

Cześć,

pora na szczegóły związane ze spotkaniem Mama Wie! w Łodzi :) Dzisiaj trochę o prelekcjach i pakiecie startowym. 

O samym spotkaniu, jego organizacji oraz mojej ocenie możecie przeczytać w poprzednim wpisie. 


Szczegółowy harmonogram spotkania wraz z opisem:
 • 9:30-10:00 - rejestracja uczestników - rejestracja przebiegała szybko i sprawnie. Każdy dostał pakiet startowy (o nim trochę później), harmonogram spotkania, gazetkę DaDa oraz los z numerem. Los potrzebny był na sam koniec spotkania. 
 • 10:00 - powitanie gości
 • 10:00-10:15 - Krew pępowinowa - cenne źródło komórek macierzystych - Karolina Mrozowicz - Polski Bank Komórek Macierzystych. 15 minut, aby opowiedzieć o krwi pępowinowej i komórkach macierzystych to mało czasu, ale p. Karolina dała radę :) W trakcie spotkania otrzymaliśmy informacje w pigułce, ale wszelkie wątpliwości oraz szczegółowe pytania mogliśmy rozwiać podczas przerwy przy stanowisku PBKM. O krwi pępowinowej na pewno jeszcze napiszę na blogu :) 
 • 10:15-10:35 - Najważniejsze kryteria wyboru produktów do wyprawki dla maluszka - położna Katarzyna Czajka - Chicco.
  W trakcie prelekcji położna omówiła kilka produktów Chicco przydatnych przy małym dziecku. Nie wątpliwie była to prelekcja
  z reklamą w tle. Położna polecała smoczek, butelkę, łóżeczko i krzesełko. Zabrakło mi informacji o najbardziej podstawowych produktach, które powinny znaleźć się w wyprawce. Treść prelekcji zdecydowanie do zmiany. 
 • 10:35-11:20 - Rozwój przez zabawę. Emocjonalne i środowiskowe uwarunkowania rozwoju. Proste zasady oceny
  i wspomagania rozwoju dziecka
   - Paweł Zawitkowski fizjoterapeuta psychoruchowy. Chyba najciekawsza, najśmieszniejsza
  i najbardziej wciągająca prelekcja spotkania. Pan Paweł ma niesamowity dar przekazywania wiedzy oraz rozmawiania
  z innymi ludźmi. 45 minut to zdecydowanie za mało! Podczas wystąpienia dowiedzieliśmy sie o tym co wpływa na rozwój dziecka, jak można ten rozwój wspomagać oraz jakimi mitami mamy się nie przejmować :) Informacji było bardzo dużo, dlatego niebawem postaram się je opisać w osobnym wpisie.
 • 11:20-11:40 - przerwa
 • 11:40-11:55 - Wspieranie rozwoju maluszka od pierwszych dni życia - Wioletta Remiszewska - Mead Johnson - Najbardziej niewdzięczny czas na prelekcję: tuż po przerwie. Nie każdy zdążył jeszcze być na sali. Prelekcja poświęcona mleku Enfamil - typowa reklama mleka. Szkoda, że nie była zrobiona w trochę delikatniejszy sposób. Merytorycznie było przekazanych bardzo niewiele informacji dotyczących wspierania rozwoju maluszka i rozszerzania jego diety. Najmniej ciekawe wystąpienie.
 • 11:55-12:15 - Dieta mamy karmiącej - prawdy i mity - dietetyk kliniczny Paulina Gryz-Ryczywolska - Foodwise. Zdecydowanie za krótki czas na to wystąpienie :) Pani Paulina szczegółowo podeszła do tematu diety matki karmiącej,
  ale także diety kobiet w ciąży. Na sam koniec zdementowała lub potwierdziła krążące mity związane z dietą. Jest to bardzo rozległy temat, dlatego niedługo również poświęcę mu osobny wpis. 
 • 12:15-12:45 - Bezpieczeństwo przewożenia dzieci w aucie - Agnieszka Kaczan - Cybex. Wystąpienie z bardzo delikatną reklamą w tle. Ciekawie prowadzona prelekcja wraz z wytłumaczeniem wątpliwości, które często trapią młodych rodziców. Brawo dla Pani Agnieszki za podejście do tematu jako matka i przedstawicielka firmy, a nie jedynie jako przedstawicielka firmy.
  O bezpieczeństwie przewożenia dzieci w aucie, fotelikach i testach, na które warto zwrocić uwagę będę jeszcze pisać :) 
 • 12:45-13:00 - przerwa
 • 13:00-13:15 - losowanie nagród i pożegnanie gości. Część spotkania, na którą czekało wiele osób :) Nie ukrywam, że ja bardzo :) Sponsorzy bardzo się postarali i ufundowali wiele nagród. Nawet i Nas udało się wylosować :) Otrzymaliśmy poduszkę
  do karmienia :) Jak tylko maleńka będzie już z Nami to na pewno ją przetestuję i podzielę się opinią. 
Jak widzicie harmonogram spotkania dosyć napięty :) Prelekcje prowadzili wystawcy lub ich przedstawiciele. Bardzo mi się podobało, że tych wystawców nie było za dużo, każdy miał czas z Nami porozmawiać, a informacje przekazywane w trakcie prelekcji były bardzo praktyczne. Dodatkowe informacje mogliśmy uzyskać podczas przerw. 

Dodatkowo każdy uczestnik spotkania przy rejestracji otrzymał pakiet startowy. W środku można było znaleźć: silikonowy smoczek Chicco, próbkę wkładek laktacyjnych Chicco, próbki kremów Silveco, sól fizjologiczną BabyCap oraz mnóstwo ulotek i zniżek sponsorów. Sponsorami spotkania byli m. in: Sylveco, Carriwell, Cool mama, Tiny Star, Granatovo, Jelonek decor, Happymum, Bedbest. Jeśli interesuje Cię dokładna lista sponsorów lub kod zniżkowy - daj znak w komentarzu :) 

Jeszcze raz zachęcam do polubienia strony Mama Wie!: 

Zapraszam też na Mamy targ vol. 5: https://www.facebook.com/events/1825736567496377/ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Liczę na szczery komentarz od Ciebie :) Dziękuję :)
Pamiętaj, że zostawiając komentarz automatycznie akceptujesz politykę prywatności.

Copyright © 2016 Mamma pcheła , Blogger