środa, kwietnia 11, 2018

Pierwsza jazda samochodem noworodka: przygotowanie i sama podróż

Cześć :)

Dawno mnie (a właściwie) Nas tu nie było, a to wszystko przez młodą: w końcu pojawiła się na świecie :) Kilka dni niepewności, szpital, poród, oczekiwanie na powrót do domu i jesteśmy :) Cała rodzinka w domu :) A to oznacza, że coraz częściej zaczną pojawiać się wpisy :)

Pojawienie się dziecka na świecie to dla młodych rodziców wielkie wyzwanie. Najpierw kilka miesięcy przygotowań, a potem realne życie, które jest całkowicie inne od Naszych wyobrażeń :) Nas zaskoczyło kilka rzeczy, o których będę chciała Wam napisać, a także poznać Wasze zdanie i opinie. Dzisiaj temat, który dotyka większość rodziców i jest mega ważny:

Pierwsza jazda samochodem: przygotowanie i sama podróż

Dla rodziców zmotoryzowanych oczywiste jest, że dziecko również będzie podróżowało autem. Rodzice bez samochodu pewnie też  o tym myślą, ale może to być dla nich mniejszy priorytet. 

Zatem jak się przygotować do pierwszej podróży maluszka autem? O czym pamiętać? 

Pierwsza podróż maluszka zazwyczaj odbywa się w dniu wyjścia ze szpitala. Oto 5 rad Mammy pcheły:

1. Sprawdź prognozę pogody. Warto zainteresować się jaka pogoda najprawdopodobniej będzie w dniu wyjścia mamy i dziecka ze szpitala. Można zobaczyć kilka prognoz i przygotować się na ewentualne zmiany. Nas pogoda bardzo zaskoczyła. Rano było 25 stopni, słońce świeciło maksymalnie, więc stwierdziliśmy, że przygotowane wcześniej kombinezony nie będą potrzebne - wystarczy body, półśpioch i grubszy pajac. Jakież było Nasze zdziwienie, gdy o godzinie 17:00 (wychodziliśmy wieczorem) rozpoczęła się ulewa. My bez kurtek, bez odpowiedniego kombinezonu dla młodej, bez parasolek. Daliśmy radę, ale nauczka jest :)

2. Kup odpowiedni fotelik samochodowy. Jeżeli macie samochód, to obowiązkowym punktem każdej wyprawki powinien być zakup fotelika samochodowego. W dniu wyjścia pewnie tego nie będziecie robić :) Jednak warto pamiętać, aby fotelik był bezpieczny i dostosowany do wieku/wagi maleństwa. 

3. Przygotuj miejsce dla pasażera obok fotelika. To bardzo ważny punkt. Prawdopodobnie miejsce to zajmie jeden z rodziców. To on będzie sprawdzał jak dziecko reaguje na podróż oraz ewentualnie będzie podejmował kroki, aby uspokoić maleństwo. Ważne, aby miał nie ograniczony dostęp do szkraba :) 

4. Przygotuj i miej pod ręką niezbędnik małego podróżnika. Co to jest? Przy pierwszej podróży na pewno nie zapomnij mieć przygotowanego: smoczka, kocyka, pieluchy tetrowej oraz zapasu jedzenia:) 

5. Sprawdź i wybierz trasę podróży adekwatną dla małego dziecka. O co chodzi? Jak można dostosować trasę podróży do dziecka? Przede wszystkim pamiętajcie o tym, że to będzie pierwsza podróż maluszka. Warto sprawić, aby podróż przebiegła w spokojnej atmosferze. Aby uniknąć płaczu, histerii i niepotrzebnych nerwów najlepiej wybrać drogę spokojną, gdzie nie będziesz co chwila naciskać gaz - hamulec, drogę z jak najmniejszą liczbą skrzyżowań i skrętów, drogę w miarę równą (bez niepotrzebnych progów zwalniających czy dziur), a także drogę, na której zmniejszona prędkość nie będzie przeszkadzała innym kierowcom. 

Większość z tych punktów jesteście w stanie przygotować w ciągu 1-2 dni. Jedynie zakup fotelika powinniście rozważyć o wiele wcześniej. I dlatego mam do Was kilka pytań :) 

Jaki fotelik samochodowy Waszym zdaniem najlepiej kupić?
Na co zwrócić uwagę podczas takich zakupów?
Opierać się na opiniach producentów, czy może na jakiś testach? 

Dajcie znak w komentarzach, a dodatkowo polećcie jakieś modele/firmy fotelików :)  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Liczę na szczery komentarz od Ciebie :) Dziękuję :)
Pamiętaj, że zostawiając komentarz automatycznie akceptujesz politykę prywatności.

Copyright © 2016 Mamma pcheła , Blogger