poniedziałek, sierpnia 06, 2018

Jak nazywają się ubranka niemowlęce?

Cześć,

dzisiaj temat ubranek :) Jako młoda mama miałam problem z nazywaniem ubranek córki. Z czasem okazało się, że mój pajac, to śpioch mojego męża i na odwrót. Z tego powodu postanowiłam napisać ściągawkę: co czym jest i jak nazywają się ubranka dziecięce. Jeśli zadajesz sobie poniższe pytania to wpis jest dla Ciebie:)

Czym się różni pajac od śpiochów?
Czym są ramperki?
Czy koszulka to, to samo co kaftan?


1. Body - tak samo jak body dla dorosłych to bluzka zapinana w kroku. Wkłada się ją przez głowę. Może mieć krótki lub długi rękaw. Dodatkowo na ramionach mogą być guziczki, dzięki czemu otwór na głowę jest większy. Body może być dodatkowo zapinane (najczęściej kopertowo lub na środku ciała) lub bez dodatkowego zapięcia.

2. Rampersy - to body ale ze spodenkami (krótkimi lub długimi). W rampersach stopy dziecka są odkryte. Można je porównać do jednoczęściowego stroju kąpielowego z nogawkami lub stroju do nurkowania z krótkimi rękawami.

3. Pajac - najczęściej używany do spania. Dlaczego? Jest to ubranko z rękawami (długimi) oraz nogawkami wraz ze stópkami. Dzięki temu nie trzeba dziecku zakładać skarpetek, a żadna część ciała nie będzie przewiana :) Pajac może być zapinany po środku lub a boku.

4. Śpioch - to pajac, ale na ramiączka. czyli nie ma rękawków. Śpiocha zakłada się zazwyczaj albo na body albo na koszulkę. Można powiedzieć, że to dorosłe ogrodniczki ze stópkami.

5. Półśpioch - to połowa śpiocha :) Dolna połowa. Czyli spodenki ze stópkami. Jeśli chodzi o dorosłą garderobę to można je porównać do rajstop.

6. Spodenki - to półśpiochy bez stópek, czyli dorosłe.... spodenki :)

7. Koszulka/t-shirt/bluzka - niemowlęca wersja niczym się nie różni od wersji dorosłej

8. Bluza/sweter - niemowlęca wersja niczym się nie różni od wersji dorosłej

9. Kaftan - to nic innego jak koszulka/bluzeczka zapinana kopertowo. Dorośli takich ubrań raczej nie noszą :)

10. Czapeczka - dokładnie tak samo jak u dorosłych

11. Opaska na włosy - opaska może mieć 2 znaczenia: dla niemowlaków i malutkich dzieci to zastępstwo czapeczki w upalne dni. Opaska wtedy chroni uszy przed wiatrem. Dla trochę starszych dzieci opaska to ozdoba do włosów :)

12. Śpiworek - to prawie coś takiego samego jak dorosły śpiwór z jedną różnicą. Dziecięcy śpiworek jest zapinany na ramionkach. Służy często do spania lub do ogrzania nóg na spacerze :)

Czy o czymś zapomniałam?
A może Wy znacie inne nazwy? 
Koniecznie dajcie znak! Napiszcie też, jak udało Wam się zapamiętać te wszystkie nazwy ubranek :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Liczę na szczery komentarz od Ciebie :) Dziękuję :)
Pamiętaj, że zostawiając komentarz automatycznie akceptujesz politykę prywatności.

Copyright © 2016 Mamma pcheła , Blogger