wtorek, listopada 06, 2018

"Czego nie powiedziałam" Małgorzata Garkowska

Cześć,

dzisiaj zapraszam Was na recenzję książki, którą otrzymałam w ramach jednego z kilku BookTour, w których biorę/będę brała udział. Jest to pierwsza książka Małgorzaty Garkowskiej, którą czytałam i na pewno sięgnę po pozostałe :)


Autor: Małgorzata Garkowska
Tytuł: Czego nie powiedziałam
Gatunek: Romans
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 296
Data premiery: 17.09.2018
Bohaterowie: Emilia, Robert"W imię miłości.

Jak grom z jasnego nieba. Tak wyglądało pierwsze spotkanie Emilii i Roberta. Ona, niepewna siebie młoda kobieta, i on, przebojowy mężczyzna, zaradny i zdecydowany. Wydaje się, że do pełni szczęścia niczego im nie brakuje. Albo prawie niczego…

Marzenie Roberta rodzi kłamstwo, kłamstwo budzi demony przeszłości. Emilia wraca wspomnieniami do czasów, gdy była nastolatką. Zakochaną nastolatką. Dla miłości gotową zrobić wszystko. Nie wiedziała jednak, jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić…"

(źródło:https://sklep.zysk.com.pl/czego-nie-powiedzialam.html)


Książka opowiada o historii związku Emilii i Roberta. Emilia jest młodą kobietą, która pomimo swojego wieku została dosyć poważnie doświadczona przez życie. Jest cicha, spokojna, można powiedzieć zamknięta w sobie. Taka szara myszka z marzeniami, których nie wypuszcza ze swojej głowy. Robert natomiast jest pewnym siebie, stanowczym i przede wszystkim przystojnym tłumaczem, który zwraca swoją uwagę nie tylko znajomością 4 języków, ale przede wszystkim stylem bycia. Oboje pomimo różnic mają takie same marzenia: założenie rodziny i posiadanie dziecka.

Wspólne życie i marzenia zostają pokrzyżowane przez wydarzenia z przeszłości, które ciągną się za Emilią. Przeszłość nie pozwala (i nigdy nie pozwoli) o sobie zapomnieć. To jak bohaterka radzi sobie ze swoją historią może wywołać w czytelniku różne emocje. Mimo wszelkich starań Emilii wydarzenia sprzed lat nie pozwalają o sobie zapomnieć i co chwila pukają do drzwi teraźniejszości.

Czy można uciec od przeszłości?
Czy najgorsza prawda zawsze jest lepsza od najlepszego kłamstwa?
Czy miłość wszystko zwycięży?
Co zrobić, gdy nie można spełnić marzeń najukochańszej osoby?
Czego Emilia nie powiedziała Robertowi?

Na te pytania odpowiedź możesz znaleźć w książce Małgorzaty Garkowskiej "Czego nie powiedziałam".


Moja ocena: 5,5/6. Czytając tę książkę człowiek całkowicie wchodzi w świat Emilii i Roberta. Bohaterowie, którzy (teoretycznie) zostali dobrani na podstawie swoich przeciwieństw bardzo dobrze komponują się ze sobą. Wyraźne przedstawienie postaci pozwala czytelnikowi poczuć więź z bohaterami. Poruszane wątki są w pełni opisane i rozbudowane. Pomimo tego, że często pojawiają się retrospekcje, cała historia jest spójna i wciągająca. Czytelnik nie gubi się w historii i nie musi co chwila wracać do poprzednich stron.Podsumowanie: Czytając tę pozycję można mieć wrażenie, że jest to opowieść prosta, nieskomplikowana. Autorka pokazuje jak przeszłość (szczególnie ta niewyjaśniona) może mieć realny wpływ na naszą teraźniejszość czy przyszłość. Nakreśla też jak ważna jest szczerość oraz zaufanie w związku. Dla kogo jest ta książka? Dla wszystkich, którzy szukają ciepła, spokoju i  prawdy. Historia choć może trochę podkolorowana jest prawdziwa - jest historią, która mogła i zapewne nie raz wydarzyła się w rzeczywistości. Książka jest idealna na długie jesienne wieczory. Ma tylko jedną wadę: za szybko się kończy.Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję autorce - Małgorzacie Garkowskiej oraz Michalinie z bloga Papierowy Bluszcz, która zorganizowała BookTour.

https://papierowybluszcz.wordpress.com/2018/10/10/booktour-czego-nie-powiedzialam/ 

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. To ja bardzo dziękuję za możliwość przeczytania :) To był super spędzony czas :)

   Usuń
 2. Ojej. Ja nie lubię takich romansideł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie każdemu taka książka przypadnie do gustu - fani kryminałów i horrorów będą zawiedzeni. Ale osoby, które lubią książki obyczajowe lub romanse będą zachwyceni :)

   Usuń

Liczę na szczery komentarz od Ciebie :) Dziękuję :)
Pamiętaj, że zostawiając komentarz automatycznie akceptujesz politykę prywatności.

Copyright © 2016 Mamma pcheła , Blogger