wtorek, lutego 12, 2019

Cytaty o miłości

Cześć,

14 lutego świat tradycyjnie zostanie podzielony na dwa obozy. Jeden zaleje Nas falą miłosnych wyznań, prezentów oraz zdjęć udowadniających miłość, która panuje między partnerami, a drugi będzie walczył z tym komercyjnym i amerykańskim świętem lub próbował udawać, że go nie ma. W obecnych czasach drugi obóz ma zdecydowanie trudniej. Już dobry miesiąc przed Walentynkami wszyscy jesteśmy o nich informowani przez wszechobecne media oraz reklamy. Na każdym kroku możemy spotkać pomysł na "idealny walentynkowy prezent". No i fajnie. Ale gdzie w tym wszystkim jest to co najważniejsze? Miłość.Dawniej w Walentynki ludzie wyznawali sobie miłość przez wiersze, listy miłosne, czy drobne (!) upominki. Był to dzień, w którym zakochani spędzali ze sobą czas i delektowali się swoją obecnością. Cieszyli się uczuciem, które w nich kwitnie. Obecnie ludzie spędzają 90% czasu w sklepach (aby wybrać odpowiedni prezent dla drugiej połówki), a swoją miłość pokazują wszystkim (tylko nie sobie) w mediach społecznościowych. Czy na prawdę tak powinniśmy celebrować ten dzień?

Wiele z Nas powie: Walentynki to żaden szczególny dzień, a miłość powinno się okazywać i pielęgnować codziennie. I to jest racja! Jednak czy coś stoi na przeszkodzie, aby 14 lutego obudzić ukochaną/ukochanego śniadaniem do łóżka? Lub zjeść wyjątkową kolację? Albo wręczyć ulubioną czekoladę z własnoręcznie napisanym bilecikiem? Na przeszkodzie mogą stać jedynie Nasze chęci (i czasami skleroza ;) ). Pamiętajcie, że w Walentynki nie liczą się prezenty i kasa, a pamięć i uczucie. Wystarczy drobny gest czy czułe słowo, aby ten dzień był wyjątkowy.

Jeżeli kochasz czas zawsze odnajdziesz nie mając nawet ani jednej chwili.


Aby trochę ułatwić to zadanie przygotowałam dla Was 30 pięknych i krótkich cytatów o miłości. Możecie je wykorzystać na bileciku, w sms-ie czy liściku, który podłożycie ukochanej osobie. Mały gest, a na pewno ucieszy (szczególnie kobiety) :)


 1. "Największym szczęściem jest przekonanie, że jesteśmy kochani, tacy, jacy jesteśmy, a raczej pomimo tego, jacy jesteśmy.” (Victor Hugo)
 2. „Widziałam, że jesteś doskonały, a więc cię pokochałam, a potem zobaczyłam, że nie jesteś doskonały, i pokochałam cię jeszcze bardziej.” (Angelita Lim)
 3. „Jeśli dożyjesz stu lat, to ja chce żyć sto lat minus jeden dzień, żebym nigdy nie musiał żyć bez ciebie."  (AA Milne)
 4. „Nie wystarczy kochać, trzeba także umieć kochać i umieć nauczyć miłości" (Henryk Sienkiewicz)
 5. "Miłość to życie. Życie pełne, prawdziwe, bogate, sensowne i owocne." (Waldemar Polczyk)
 6. "Miłość jest radością świata, słońcem życia, wesołą melodią na pustyni." (Bolesław Prus)
 7. "Miłość prawdziwa składa się z rzeczy nieskończenie wielkich i zarazem nieskończenie małych." (Wiktor Hugo)
 8. "Najważniejsze, żeby pokochać siebie. I wybaczyć sobie. Wszystko, nawet największe błędy. I nie wspominać swojej historii, tylko ją tworzyć." (Janusz Leon Wiśniewski)
 9. "Gdy się kogoś kocha, to kocha się całego człowieka, takiego jaki jest, a nie takiego, jakim by się go mieć chciało." (Lew Tołstoj)
 10. "Prawdziwa miłość w kobiecie nigdy nie oczekuje równej zapłaty za to, co daje, ani szczęścia równego temu, jakie chce sprawić." (Klementyna Hoffmanowa)
 11. "Nie wys­tar­czy po­kochać, trze­ba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i prze­nieść ją przez całe życie." (Konstanty Ildefons Gałczyński)
 12. "Kochać to zgadzać się na to, by się starzeć z drugim człowiekiem."  (Albert Camus) 
 13. "Miłość nie jest skarbem, który się posiadło, lecz obustronnym zobowiązaniem." (Antoine de Saint-Exupéry)
 14. "Prawdziwa miłość zaczyna się tam, gdzie kończy się miłość własna." (Tadeusz Breza) 
 15. "Miłość jest to śliczne, złote pudełeczko, w którym schowany leży starannie zrobiony rachuneczek." (Jan Chryzostom Pasek) 
 16. "Aby miłość trwała przez całe życie, trzeba ją pielęgnować starannie jak ogród." (Henry Bordeaux)
 17. "Bo w życiu to wszystko lepiej smakuje, jak jest przyprawione miłością. Trzeba jej dodawać wszędzie. Gdzie się tylko da." (Anna Ficner-Ogonowska)
 18. "Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz." (Nicholas Sparks )
 19. "Mam Ciebie, byś troszczył się o mnie, a Ty masz mnie, bym troszczył się o Ciebie." (John Steinbeck)
 20. "Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimś do łóżka, ale chcieć wstać następnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatę." (Janusz Leon Wiśniewski)
 21. "Zapomnij że jesteś, gdy mówisz że kochasz." (ks. Jan Twardowski)
 22. "Ani różnica poglądów, ani różnica wieku, nic w ogóle nie może być powodem zerwania wielkiej miłości. Nic, prócz jej braku." (Maria Dąbrowska)
 23. "Miłość daje nie pytając, przyjmuje bez odrazy, przebacza bez ociągania i cierpi tylko dlatego, że jest jej za mało." (Peter Lippert)
 24. "Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku."  (Antoine de Saint-Exupéry)
 25. "Miłość zaczyna się rozwijać dopiero wówczas, gdy kochamy tych, którzy nie mogą się nam na nic przydać."  (Erich Fromm)
 26.  "Miłość to pełne zaakceptowanie drugiej osoby, niezależnie od różnych szczegółowych aspektów." (Otto Flake)
 27. "Nie można pokochać nikogo, dopóki nie pokocha się samego siebie." (William Wharton)
 28.  "Kochać kogoś, to przede wszystkim pozwalać mu na to, żeby był, jaki jest." (William Wharton) 
 29.  "I ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to że Cię nie opuszczę aż do śmierci." (Przysięga małżeńska)
 30. "A dziś Cię kocham o całe wczoraj mocniej." (Lolita Pille)


I jeszcze jeden piękny, acz nie taki krótki:
"Najsilniejsze więzy, jakie mogą łączyć dwoje ludzi, to więzy miłości. A te z kolei łączą się z przyjaźnią, szacunkiem, zaufaniem i okazywaniem sobie dobroci. Szczęście dwojga może istnieć tylko wtedy, gdy istnieje między nimi miłość." (Aldona Różanek)


Macie swoje ulubione cytaty o miłości?
Podzielcie się nimi :) Chętnie rozszerzę tę listę :)Psst... i pamiętajcie, aby miłość pielęgnować codziennie, a nie tylko od święta :) Małymi, drobnymi gestami :)

2 komentarze:

Liczę na szczery komentarz od Ciebie :) Dziękuję :)
Pamiętaj, że zostawiając komentarz automatycznie akceptujesz politykę prywatności.

Copyright © 2016 Mamma pcheła , Blogger