czwartek, lutego 28, 2019

"Niepokorny mężczyzna" Kristen Ashley

Cześć,

Niepokorny mężczyzna to drugi tom serii Kristen Ashley. Czy jest równie dobry jak pierwszy (Tajemniczy mężczyzna)? Czy warto po niego sięgnąć?
Autor: Kristen Ashley
Tytuł: Niepokorny mężczyzna
Wydawnictwo: Akurat 
Liczba stron: 512
Data premiery: 26.09.2018
Bohaterowie: Tessa, Brock, Rex, Joel


Akcja powieści, tak jak całej serii toczy jest w Denver. Odbywa się ona jednak kilka lat po wydarzeniach z Tajemniczego mężczyzny. To co jest ważne - to nie jest kontynuacja pierwszego tomu. Pojawiają się Ci sami bohaterowie, ale mają raczej drugoplanowe role. Po Niepokornego mężczyznę bez wahania można sięgnąć nie znając pierwszej części.

Główną bohaterką książki jest Tessa. Kobieta z przeszłością, która zamiast zamykać się w sobie postanowiła otworzyć własny biznes i oddać się swojej pasji - pieczeniu. Tak powstała cukiernia Tessy. Kobieta jest ucieleśnieniem ideału żony - dba o ognisko domowe, o świeże wypieki w domu, o dobrą atmosferę, a jednocześnie o uczucia. Pomimo przeżytej traumy z byłym mężem nie poddaje się i nie skreśla wszystkich mężczyzn. Nadal potrafi wybaczyć i myśleć głownie o innych, a nie o sobie. Niepokornym mężczyzną okazuje się Czacha, którego okazję mieliśmy poznać w tajemniczym mężczyźnie. W pierwszym tomie został pokazany dosyć negatywnie przez autorkę. W tej części jego rola nie rozpoczyna się zbyt przyjemnie, jednak z każdą stroną autorka próbuje złagodzić jego postać. Brock jest mężczyzną po przejściach, którego przeszłość cały czas za nim podąża w postaci dwóch synów i byłej żony. Ale nie tylko... Mimo negatywnych przeżyć mężczyzna stara się dbać o Tess i walczyć o ich związek, który nie zaczął się zbyt przyjemnie. Mężczyzna po przejściach, kobieta z przeszłością... co z tego będzie?


Niepokorny mężczyzna to opowieść o walce z przeszłością, a jednocześnie walce o przyszłość. Tessa ma cukiernie, którą otworzyła po ciężkim rozstaniu ze swoim (byłym już) mężem. Pewnego dnia do jej cukierni wchodzi zabójczo przystojny i diabelnie pociągający mężczyzna, którym okazuje się tytułowy bohater. Tess od razu zgadza się na randkę, a następnie na rozwój sytuacji i stworzenie (wydawałoby się) normalnego związku. Okazuje się jednak, że Brock nie jest szczery ze swoją partnerką. Po raz kolejny pracuje pod przykrywką tylko po to, aby sprawdzić czy Tessa jest zamieszana w przestępstwa gospodarcze swojego byłego męża. Gdy wszystko wychodzi na jaw świat bohaterki ponownie legnie w gruzach. Powieść ma w sobie też pozytywne wątki :) Tessa dzięki wsparciu wraz z przyjaciółką rozszerza swoją działalność i otwiera drugą cukiernię. Czy uczucie, które rozwinęło się między bohaterami przetrwa tę próbę? Czy bohaterowie znajdą w sobie siłę, aby razem walczyć z przeciwnościami losu i demonami przeszłości?

Drugi tom to ewidentnie opowieść o walce z przeszłością. Ona - zraniona rozwódka, która z mężem przeszła piekło, a mimo wszystko nie zamyka się na innych mężczyzn. Daje szansę, aby w jej życiu ponownie zagościła miłość. Pokazuje jak wielkie znaczenie w związku ma szczerość i zaufanie. On - mężczyzna, który w przykrych okolicznościach stracił swoją pierwszą miłość, a za pierwszą żonę miał pięknego "potwora". Kobietę, która wysysała nie tylko pieniądze, ale wszelkie uczucia i przyzwoite zachowanie. Bardzo długo walczył o to, aby ponownie zaufać i oddać swoje serce innej kobiecie. Cała historia toczy się również wokół walki o dzieci: dla Brocka najważniejszych osób w życiu, dla Oliwii osób, przez które może manipulować innymi. Gdyby tego jeszcze było mało cały czas wokół bohaterów pojawia się widmo z przeszłości niepokornego mężczyzny - rozbitej przez ojca rodziny. Ojca, który próbuje naprawić swoje błędy i walczy nie tylko z rodziną, ale również z czasem.Moja ocena: 5/10. Ciężko mi ocenić ten tom. Z jednej strony czyta się go przyjemnie, natomiast z drugiej cała historia jest rozpisana bardzo szczegółowo. Przez pierwszą połowę książki historia dłuży się bardzo czytelnikowi. Pierwsze 170 stron było strasznie żmudnych. Kristen Ashley w tym tomie bardzo często przeskakiwała w czasie. Próbowała przejść od akcji, do akcji, ale mi brakowało w tym ciągłości. Raz historia robiła się nudna, a z drugiej strony przenosiła czytelnika w czasie o kilka dni/tygodni. W połowie zaczęłam się zastanawiać na co czekam i dlaczego czytam dalej - nie miałam wątku, który trzymałby mnie cały czas w napięciu. Zdziwił mnie dobór głównego bohatera (mężczyzny). Dlaczego został wybrany Czacha, który w pierwszym tomie nie grał pierwszych skrzypiec? Dlaczego autorka nie zdecydowała się umieścić w tej roli Śruby lub Mitcha? Na to pytanie odpowiedzi nie znam - może wszystko się wyjaśni jak przeczytam całą serię :) Nie będę ukrywać - nie jest to mój ulubiony tom, ale mimo wszystko cieszę się, że go przeczytałam, bo pióro autorki jest dosyć przyjemne.

Podsumowanie: Osobiście dobrze mi się czyta książki Kristen Ashley. Ma przyjemne pióro, a jej bohaterowie na pewno się nie nudzą :) Mimo wszystko po ten tom sięgnąć najlepiej bez większych oczekiwań. Dla kogo jest ta książka? Dla osób, które lubią połączenie wątków miłosnych, z wątkami akcji.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Akurat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Liczę na szczery komentarz od Ciebie :) Dziękuję :)
Pamiętaj, że zostawiając komentarz automatycznie akceptujesz politykę prywatności.

Copyright © 2016 Mamma pcheła , Blogger