środa, kwietnia 17, 2019

"Śmiały podryw" Scarlett Cole

Cześć,

dzisiaj zapraszam Was na recenzję książki Scarlett Cole "Śmiały podryw". Jest to trzeci tom cyklu "Tatuaże". Wcześniejszych tomów ("Najtwardsza stal" oraz "Rozdarte serce") nie czytałam, ale mam w planach :) Według wydawcy nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygodę z twórczością Scarlett Cole zacząć od Śmiałego podrywu. Czy ma rację? Autor: Scarlett Cole
Tytuł: Śmiały podryw
Wydawnictwo: Akurat
Liczba stron: 352
Data premiery: 17.04.2019
Bohaterowie: Pixie, Dred

Śmiały podryw to historia dwójki młodych osób: Pixie oraz Dreda. Pixie jest młodą, piękną kobietą, która nie wiadomo skąd i nie wiadomo dlaczego pewnego dnia znalazła się na progu salonu tatuażu Second Circle. Właściciele postanowili się nią zaopiekować: zapewnili jej nie tylko bezpieczeństwo i opiekę, ale przede wszystkim start w dorosłe życie. Dziewczyna odnalazła w nich przyjaciół i nową rodzinę, która pozwoliła jej na nowo uwierzyć w siebie. Dred jest popularnym rockmanem, który wraz z zespołem cieszy się sławą oraz popularnością. Do czasu, aż zaczyna interesować się niedostępną Pixie, która powoli, po kawałku skrada mu serce. Oboje przed ludźmi grają całkowicie innych niż są na prawdę. Oboje głęboko w sercu skrywają mrok przeszłości. Czy to wystarczy, aby pozbyć się własnych uprzedzeń i pójść do przodu?

Śmiały podryw to w dużej części opis podrywu Pixie przez głównego bohatera. Piosenkarz próbuje nie tylko umówić się z dziewczyną, ale również (a może przede wszystkim) poznać ją znacznie bliżej. Relacja tych dwojga nie jest prosta: Dred sam ze sobą walczy, aby nie potraktować Pixie jak większość dziewczyn, którymi się otacza, a dziewczyna walczy ze sobą, aby nie ulec piosenkarzowi :) W historii bohaterowie muszą zmierzyć się nie tylko ze swoimi słabościami, lękami czy uprzedzeniami, ale przede wszystkim ze swoją przeszłością oraz innymi ludźmi. Pomimo tego, że są otoczeni przyjaciółmi i osobami życzliwymi, nie wszyscy myślą o ich dobru. Gdy dochodzi do oficjalnego ogłoszenia związku bohaterów przeszłość pary boleśnie daje o sobie znać. Czy uda im się nie zwątpić i pokonać przeszkody, które przed nimi się pojawią?

Autorka przez historię Pixie i Dreda pokazuje, że bardzo ważne jest, aby rozliczyć się ze swoją przeszłością. Jeżeli jest ona nie wyjaśniona lub niezakończona będzie miała bardzo mocny wpływ na nasze obecne życie. Przed przeszłością można uciekać, ale tylko do czasu - nigdy nie wiadomo kiedy ona ponownie Nas odnajdzie, a Nasi bohaterowie są tego bardzo dobrym przykładem. Z historii bohaterów dowiadujemy się też, jak ważne w życiu jest zaufanie i szczerość. Pomimo tego, że bycie szczerym może być bardzo trudne, niewygodne czy bolesne, warto niczego nie ukrywać. Dzięki takiemu postępowaniu druga osoba nie będzie miała miejsca na samodzielne dopowiedzenie historii :) A zaufanie będzie zbudowane na solidnych fundamentach.
Moja ocena: 6/10 Książę czyta się szybko i sprawnie. Pióro Scarlett Cole zdecydowanie przypadło mi do gustu.  Jej historia jest lekka i nie wymaga od czytelnika silnego zaangażowania. Bohaterowie są osobami, które raczej lubi się od pierwszych chwil, a ich historia sprawia, że czytelnik kibicuje zakochanym. Niestety w książce zabrakło "tego czegoś". Historia okazała się być najzwyklejszą opowieścią, którą dobrze się czyta, ale chyba się do niej już nie wróci. To taka książka "na raz". To na co warto zwrócić uwagę, to fakt, że Scarlett Cole nie rozdrabniała się na miliony wątków, a konsekwentnie prowadzi do końca rozpoczęte historie. Jedna rzecz, do której mogę się doczepić to okładka: kompletnie nie odzwierciedla tego, co znajdziemy w środku książki.

Podsumowanie: Czy swoją przygodę z twórczością Scarlett Cole można zacząć od Śmiałego podrywu? Jak najbardziej tak. Ja nie zauważyłam w tym tomie nawiązań do historii, których autorka by nie wyjaśniła. Oczywiście mam wrażenie, że bohaterowie są znani z inni części, ale totalnie to nie wpływa na odbiór tej historii. Dla kogo jest ta opowieść? Dla osób lubiących lekkie historie, które są połączeniem delikatnej erotyki z nutą sensacji w tle. Chociaż tak do końca to nie wiem, co bardziej stanowiło tło: erotyka czy sensacja ;) 


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Akurat

6 komentarzy:

 1. Fajna pozycja na majówkę. Kawa, książka i szum morza to mój plan. A Twoja propozycja jest warta rozważenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W sam raz na leniwe popołudnie moim zdaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jakoś nie lubię zaczynać serii od końca nawet jak wydawca twierdzi,że można.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie lubię zaczynać serii od ostatniego tomu ;) Ale to i tak chyba historia nie dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna propozycja na zbliżające się wolne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba nie bardzo w moim guście, ale kto wie, może po przeczytaniu zmieniłabym zdanie ;)

  OdpowiedzUsuń

Liczę na szczery komentarz od Ciebie :) Dziękuję :)
Pamiętaj, że zostawiając komentarz automatycznie akceptujesz politykę prywatności.

Copyright © 2016 Mamma pcheła , Blogger