niedziela, maja 19, 2019

"Glow and shadow. Walka o marzenia" Ana Rose

Cześć,

zapraszam Was na (przedpremierową) recenzję powieści Any Rose "Glow and shadow. Walka o marzenia". Autorkę możecie znać jako Patrycję Kuczyńską - współautorkę "Płonący lód". Jesteście ciekawi co sądzę o samodzielnej książce Any Rose? Zapraszam :)
Autor: Ana Rose
Tytuł: Glow and shadow. Walka o marzenia
Wydawnictwo: WasPos
Liczba stron: 416
Data premiery: 20.05.2019
Bohaterowie: Ava, AidenAna Rose w powieści zastosowała podwójną narrację: raz historię opowiada Ava, a za chwilę jako narratora mamy Aidena. To co jest ważne: dane wydarzenie poznajemy jednocześnie z punktu widzenia obu bohaterów. Nie często można spotkać taką narrację w książkach, dlatego na początku Glow and shadow może się trudno czytać, ale już po 3-4 rozdziałach czytelnik nie zwraca na to uwagi :)

Główną bohaterką i jednocześnie narratorką jest Ava. Młoda kobieta, której pasją jest taniec. Ava po wielu latach rozłąki z ojcem i bratem postanawia przenieść się do Los Angeles i rekrutować do zespołu cheerleaderek "La Galaxy". To jest ten sam zespół, w którym gra jej brat Mat. Bohaterka jest świadomą i pewną siebie kobietą - zna swoje atuty i możliwości. Mierzy wysoko i stawia sobie ambitne cele. Jest taką dziewczyną, jaką wiele z Nas chciałoby być :) Drugim bohaterem jest Aiden. Młody, zdolny sportowiec, który gra w drużynie piłki nożnej "La Galaxy". Wschodząca gwiazda, która ma szansę w tym sezonie awansować do wyższej ligi. Mężczyzna wydaje się być zbyt pewnym siebie i przemądrzałym samcem, który uwielbia otaczać się pięknymi kobietami. Nie przeszkadza mu nawet to, że taki związek mógłby zakończyć jego karierę. Dopiero po bliższym poznaniu pokazuje swoją twarz i prawdziwe oblicze - chłopca, który stara się za wszelką cenę chronić swoją rodzinę i najbliższe osoby. Mężczyznę, który dla dobra ukochanej jest w stanie złamać swoje serce.

Glow and shadow. Walka o marzenia to opowieść o życiu i miłości dwójki młodych, dorastających osób: Avy i Aidena. Oboje stawiają przed sobą ambitne cele i dążą do ich realizacji. Są świadomi swoich umiejętności, ale również swojego wyglądu i potrafią to wykorzystać :) Bohaterowie bardzo szybko zyskują przyjaciół (nie tylko w książce, ale również wśród czytelników) i razem z nimi zaczynają na poważnie układać swoje życie. Pomimo młodego wieku mają duże ambicje i plany zawodowe. One nie są jednak w stanie stanąć na drodze do ich miłości. Niestety na tej drodze staje przeszłość Aidena. Czy brak szczerości ze strony chłopaka zniszczy jego związek życia? Czy przeszłość zniszczy świetlaną przyszłość bohaterów?

Autorka po raz kolejny stworzyła historię, w której panuje świetny klimat. Dodatkowo dużą uwagę przywiązuje do uczuć i relacji bohaterów: ich przyjaźni, lojalności, oddania. Dzięki Glow and shadow czytelnik może nie tylko oderwać się od otaczającej go rzeczywistości, ale przede wszystkim ma możliwość zastanowienia się nad własnymi relacjami z innymi. Czy przyjaźnie są równie silne jak te z czytanej powieści? Czy będzie w stanie być równie lojalny?  Czy otaczają go tak samo oddani ludzie? I przede wszystkim: czy sam jest równie oddany? Zdecydowanie Ana Rose potrafi uruchomić w czytelniku lawinę myśli i rozważań :)
Moja ocena: 7/10. Ana Rose po raz kolejny podarowała czytelnikowi książkę, która wciąga i nie pozwala się od niej oderwać. Styl autorki jest lekki i przyjemny, dzięki czemu historia od początku budzi zainteresowanie i ciekawość. Fakt - sposób narracji nie jest może standardowy, ale dzięki temu mamy możliwość poznania danej historii z poziomu każdego z bohaterów. To co (po raz kolejny przy twórczości tej autorki) kłuje mnie w oczy to niektóre sformułowania np. chłopacy. Oczywiście taka forma jest prawidłowa i nie jest ona błędem, ale jednak ja osobiście nie mogę się do niej przekonać i strasznie mnie ona razi. Warto też wspomnieć, że historia dopracowana jest w każdym szczególe - dopieszczeni są nie tylko główni bohaterowie, ale również bohaterowie drugoplanowi. To dzięki nim historia tworzy spójną całość, a bohaterowie nie muszą sami walczyć z trudami życia. 

Podsumowanie: Dla kogo jest ta książka? Dla wszystkich, którzy lubią lekkie, przyjemne historie, które czyta się w jeden moment :) Czas spędzony z Glow and shadow na pewno będzie należał do bardzo przyjemnych :) 


Za możliwość przedpremierowego zapoznania się z książką dziękuję autorce - Ana Rose :) 


P.S: A książkę możecie nabyć w tych księgarniach:
- Ravelo 2 komentarze:

  1. Faktycznie narracja nietypowa, ale przez to też może być właśnie ciekawa i wciągająca :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo ciekawa tylko na początku trzeba się przyzwyczaić, ale już po chwili wciąga jak mało co :)

      Usuń

Liczę na szczery komentarz od Ciebie :) Dziękuję :)
Pamiętaj, że zostawiając komentarz automatycznie akceptujesz politykę prywatności.

Copyright © 2016 Mamma pcheła , Blogger