czwartek, października 17, 2019

"Falcon II: na rozstaju dróg" Katarzyna Wycisk

Cześć,

zapraszam Was na recenzję książki Falcon II: na rozstaju dróg. Jak łatwo się domyślić jest to kontynuacja pierwszej części (Falcon: na ścieżce kłamstw). Jeśli czytaliście moją recenzję pierwszego tomu to wiecie, że po zakończeniu, które zafundowała Nam autorka (Katarzyna Wycisk) nie mogłam doczekać się kontynuacji powieści. Czy ciekawość, którą rozbudziła we mnie autorka została zaspokojona? Czy druga część spełniła moje oczekiwania? Zobaczcie :)Zarys fabuły

Falcon II: na rozstaju dróg to drugi tom opowieści o Falconie, jego żołnierzach, ale również jego wrogach. Po odkryciu spisku Alex zostaje złapana w kwaterze Falconu. Gdy tylko odzyskuje przytomność staje przed wyborem: miłość, przyjaźń czy wolność. Podjęcie decyzji nie zajmuje jej wiele czasu - pytanie tylko czy decyzja, którą podjęła jest dobra? Czy Alex opowie się po odpowiedniej stronie?

Bohaterowie

Alex - jedna z głównych bohaterek powieści. Alex poznajemy przede wszystkim w pierwszym tomie. To ona w głównej części jest narratorem. To o czym warto wspomnieć, to fakt, że Alex w drugiej części ulega sporej przemianie. Widać, że ma cel, jest konsekwentna. Ta Alex mi się spodobała :)

Jeden - bohater, który w pierwszej części odegrał bardzo dużą rolę. W tym tomie jego udział jest trochę mniejszy, jednak nie mniej ważny. Bardzo dużą rolę odgrywa w przemianie Alex. Sam też przechodzi przemianę - można rzec o 360 stopni. Czytelnik na nowo musi go poznać.

Trzy - bohater, który w pierwszej części był tylko drugoplanową postacią i rzadko kiedy się pojawiał, chociaż... autorka dawała nadzieję, że to się zmieni. I tak się właśnie stało :) W tej części Pani Katarzyna poświęciła mu więcej uwagi. Bohatera poznajemy bardziej szczegółowo. Okazuje się, że trzy ma w sobie wiele tajemnic i nie wszystko co pokazuje jest prawdziwe.

Moje przemyślenia

Falcon II to dalsza część opowieści o ludziach, o ich charakterach, zdolnościach, motywach działania. Katarzyna Wycisk opisuje jak bardzo człowiek potrafi się zmienić i dostosować do otaczających go warunków, jeśli tego wymaga sytuacja. W powieści możemy również zauważyć, że często zostajemy postawieni przed wyborem "mniejszego zła" lub koniecznością pójścia na wymuszone kompromisy. Oczywiście to, co wybieramy zależy głównie od Naszego charakteru i tego co chcemy osiągnąć. Musimy jednak pamiętać, że idąc na kompromisy lub udając kogoś kim nie jesteśmy powoli zatracamy siebie. W pewnym momencie możemy nawet zapomnieć o tym kim byliśmy, a graną "rolę" uznać za coś normalnego.

Moja ocena

7/10 - bardzo ciekawa i wciągająca część. Chociaż nie pozbawiona minusów. Po raz kolejny autorka co chwilę przenosi Nas w czasie, a także pomiędzy poszczególnymi bohaterami. Na samym początku można się trochę pogubić w tej narracji, ale z czasem jest coraz lepiej :) Niewątpliwie trzeba się przyzwyczaić do stylu pisania Pani Kasi. W tej części do całej historii wprowadzonych jest kilku nowych bohaterów, a wątki są rozszerzone i w dużej części doprowadzone do końca - to niewątpliwie dodaje walorów Falconowi. Niestety po raz kolejny muszę doczepić się do zakończenia... Znowu zostało zrobione w takim momencie, że czytelnik nie wie co ma ze sobą zrobić. W takim momencie? Z taką niewiadomą? Z całkowicie nowym wątkiem w tle? Tak być nie powinno! ;)

Podsumowanie

Książkę po raz kolejny mogę polecić wszystkim, którzy szukają niebanalnej historii. Można znaleźć tu i wątek miłośny, i wątek agresji, i wątek fantastyczny. Falcon jest idealny i dla młodszych i dla starszych. Niewątpliwie jest to historia przy której można się odprężyć :) Polecam! :)


Autor: Katarzyna Wycisk
Tytuł: Falcon II: na rozstaju dróg
Wydawnictwo: Ridero
Liczba stron: 29.12.2017
Premiera: 317
Bohaterowie: Alex, Jeden, Trzy

Za egzemplarz elektroniczny dziękuję autorce: Katarzynie Wycisk.

8 komentarzy:

 1. No nie wiem, jakoś tak mam obawy, by sięgnąć po tę książkę. Być może jednak się przekonam i przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam autorkę z grup pisarskich.ma fantazję i wyobraźnię. Warto dać szansę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na ten moment nie mam tej książki w planach, ale chcę kiedyś przeczytać chociaż jedną książkę tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ciągnie mnie do tych książek, także na razie sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam jeszcze pierwszego tomu, ale być może kiedyś to nadrobię. Akurat ten gatunek literacki jest mi bliski oraz coraz chętniej sięgam po dzieła rodaków.
  Ps. Zmiana o trzysta sześćdziesiąt stopni to tak właściwie powrót do punktu wyjścia. Przypuszczam, że chodziło ci o sto osiemdziesiąt stopni. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oryginalność historii oraz fakt, że autorka sama stworzyła okładki bardzo mnie zachęcają. Widać, że włożyła w to kawał pracy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie miałam okazji czytać jeszcze tej serii. Mam.nadzieję, że ja szybko nadrobie. Czytałam już kilka pozytywnych opinii. Kinga

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj, tym razem zupełnie nie mój temat, a po okładce spodziewałabym się zupełnie innej fabuły.

  OdpowiedzUsuń

Liczę na szczery komentarz od Ciebie :) Dziękuję :)
Pamiętaj, że zostawiając komentarz automatycznie akceptujesz politykę prywatności.

Copyright © 2016 Mamma pcheła , Blogger