poniedziałek, stycznia 06, 2020

"Artek i bardzo długi tydzień" Magdalena Zarębska

Cześć,

rok 2019 pożegnałam z paczuszką od wydawnictwa Skrzat. Jedną z książek, którą otrzymałam jest dzieło Magdaleny Zarębskiej "Artek i bardzo długi tydzień". Jest to książka z serii "Mój mały świat". Czy i tym razem wydawnictwo stanęło na wysokości zadania i wydało świetną książkę? Sami zobaczcie :)

Zarys fabuły

Jak sam tytuł wskazuje książka opowiada o bardzo długim tygodniu z życia Artka - bardzo rezolutnego przedszkolaka. Chłopiec jako narrator dzieli się z czytelnikiem swoimi myślami oraz uczuciami, które mu towarzyszą podczas tygodnia spędzanego bez mamy. W tym czasie towarzyszy mu głównie Pani Halinka, tata, babcia oraz dziadek. Niby normalne towarzystwo, a jednak ten tydzień okaże się całkiem inny niż tygodnie spędzane u boku mamy.

Bohaterowie

Główny bohater to Artek - przedszkolak, który musiał na tydzień pożegnać się z mamą. Chłopiec opowiada o swoich uczuciach, a także komentuje postępowanie dorosłych. Dzięki niemu czytelnik ma okazję dowiedzieć się, jak codzienne sytuacje są widziane przez najmłodszych.


Moje przemyślenia

Właściwie to nie wiem, czy ta książka nadaje się bardziej dla dzieci czy dla dorosłych. Niby literatura dziecięca, narratorem jest dziecko, a ja cały czas mam w głowie, że Artka powinni czytać głównie dorośli. Dlaczego? Bo dzięki tej historii będą w stanie zrozumieć co myśli ich dziecko, a także jak świat dorosłych jest widziany przez najmłodszych.

Moja ocena

8/10 - bardzo dobra historia. Jako matka dwójki dzieci mogę śmiało napisać, że opisywane sytuacje mogą zdarzyć się każdemu. Mam wrażenie, że to nie jest fikcja literacka, a przykłady z życia wzięte :) Pani Magdalena ma bardzo lekkie pióro, dzięki czemu tydzień z Artkiem minął mi zdecydowanie za szybko. Nawet dziecięce wypowiedzi mnie nie irytowały, a ciekawiły.
Oczywiście nie mogę zapominać o kwestii, którą chyba zawsze (a jeśli nie to prawie zawsze) poruszam przy książkach wydanych przez wydawnictwo Skrzat. Przepiękne, cudowne, kolorowe wydanie! Książka, po którą sięgnęłam z wielką przyjemnością. Wiem, że moje dzieci również chętnie po nią sięgną - chociażby ze względów wizualnych :) Książka wydana jest w twardej oprawie, a w środku czytelnik znajduje obrazki pasujące do danej historii. Dodatkowo uwagę dziecka przykuwają wyróżnione, pokolorowane niektóre zdania. Na prawdę - świetne wydanie! :)

Podsumowanie

Dla kogo polecam tę książkę? Dla dzieci, ale również dla dorosłych! Po takiej lekturze całkowicie inaczej spojrzymy na świat. Opowiadana historia pozwala wczuć się w rolę dziecka i zrozumieć jego postępowanie. Ja wiem, że chętnie będę dzielić się swoim egzemplarzem, a sama sięgnę po pozostałe części z serii.


Autor: Magdalena Zarębska
Tytuł: Artek i bardzo długi tydzień
Wydawnictwo: Skrzat
Liczba stron: 104
Data premiery: 2019

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Skrzat. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Liczę na szczery komentarz od Ciebie :) Dziękuję :)
Pamiętaj, że zostawiając komentarz automatycznie akceptujesz politykę prywatności.

Copyright © 2016 Mamma pcheła , Blogger