sobota, stycznia 04, 2020

Laktator elektryczny Easy&Natural Canpol Babies - przetestowany

Cześć,

jako mama karmiąca w sposób mieszany miałam możliwość przetestować laktator elektryczny Easy&Natural od Canpol Babies. Testowałam go prawie miesiąc. A wszystko po to, aby móc podzielić się z Wami moją opinią. Zatem zapraszam :)Kupując laktator elektryczny Easy & Natural od Canpol Babies otrzymujesz zestaw, w którym znajdziesz:
- silikonową nakładkę masującą + osłonkę lejka
- korpus laktatora
- membranę (2 szt) + nasadkę membrany
- silikonowy zaworek antyzwrotny + 3 szt. zapasu
- butelkę + kapsel butelki + smoczek + nakrętkę smoczka + dysk uszczelniający
- silikonową rurkę + łączniki
- pompę z panelem sterowania + zasilacz
- adaptor do butelek
- torebkę do przechowywania
Jest to w pełni wyposażony zestaw, do którego tak na prawdę już nic nie trzeba dorzucać. Ewentualnie dodatkowe butelki lub pojemniczki do przechowywania mleka.Laktator Easy&Natural jest niewielkim, eleganckim sprzętem. Pompa z panelem sterowania jest malutka i zgrabna, a sam panel: dotykowy. Dzięki temu bardzo łatwo można zmienić tryb pracy, zwiększyć lub zmniejszyć siłę ssania czy włączyć/wyłączyć sprzęt. To o czym muszę wspomnieć to wykonanie/wykończenie laktatora: biorąc go do ręki nie miałam poczucia, że to pusty plastik. Czułam, że w tym małym pudełeczku jest spora moc i sprzęt, który mi pomoże. Obudowa (biała część) pokryta jest delikatną gumą. Dzięki temu sprzęt jest bardzo przyjemny w dotyku.


Napisałam trochę o wyglądzie i zawartości sprzętu, teraz pora na kilka słów o funkcjonalności :)

1. Masująca silikonowa nakładka - jest to jedyny laktator, przy działaniu którego mogę śmiało napisać, że mnie masował. Silikonowa nakładka nie jest gładka, jak w większości innych laktatorów, lecz jest pokryta niewielkim wypukłym szlaczkiem. Dzięki temu faktycznie nakładka nie tylko ściąga mleko, ale również delikatnie masuje piersi.2. Fazy odciągania oraz siła ssania - laktator elektryczny Easy & Natural tak jak większość laktatorów ma 2 fazy odciągania. Dzięki temu naśladuje naturalny proces ssania przez dziecko. Pierwsze 2 minuty działania to faza stymulacji, która pobudza wypływ mleka, zaś później zamienia się ona w fazę głębokiego odciągania. To wtedy pokarm jest najbardziej efektywnie ściągany. Każda z tych faz ma 9 ustawień siły ssania. Dzięki temu każda mama będzie mogła ustawić siłę ssania, taką, która aktualnie będzie jej odpowiadała.

3. Wyświetlacz - panel sterowania jest dotykowy, dzięki czemu jest bardzo łatwo obsługiwany. Wystarczy delikatny dotyk, aby zmienić tryb działania, siłę ssania lub włączyć/wyłączyć laktator. Ma niestety jeden minus: wyświetla aktualnie ustawioną siłę ssania, a nie czas pracy. Dla kobiet ściągających pokarm o wiele bardziej potrzebna jest informacja jak długo już ściągają mleko od tego jak mocno.4. Uniwersalny sprzęt - dzięki adapterowi do butelek laktator można podpiąć pod różne typy butelek: szerokootworowe oraz wąskootworowe. Laktator pasuje i do butelek firmy Canpol Babies, i do butelek Lovi, i do butelek Avent. Niestety nie można go podłączyć do opakowań do przechowywania pokarmu.
5. Zasilanie laktatora - jest jego największą wadą. Laktator Easy & Natural działa wyłącznie wtedy, gdy jest podłączony do prądu. Czyli można napisać, że jest dosyć stacjonarnym sprzętem. Dodatkowo kabel zasilający jest bardzo krótki, co również unieruchamia młodą mamę w jednym miejscu na kilkanaście lub kilkadziesiąt minut. Dla mnie - mamy dwójki brzdąców jest to bardzo duże utrudnienie. Zdecydowanie wolałabym, aby laktator miał dodatkowo funkcję ładowania akumulatorów i działania bezprzewodowego.Podsumowując


Gdybym miała ocenić laktator elektryczny Easy&Natural bez wahania dałabym mu dobrą czwórkę. Jest to niewielki sprzęt o wielkiej sile, a w dodatku bardzo elegancki (jak na laktator). Niestety (jak dla mnie) ma jedną, wielką wadę: zasilanie. Długość kabla zasilającego oraz brak akumulatorów dyskwalifikuje u mnie ten sprzęt z codziennego użytku.


PLUSY:
- mały
- elegancki
- masująca nakładka silikonowa
- pasuje do wielu różnych butelek


MINUSY:
- działa jedynie pod prądem
- krótki kabel zasilający
- na wyświetlaczu jest pokazywana moc ssania, a nie czas działania


Czy warto zainwestować w laktator elektryczny Easy&Natural? Warto. Jest to dobry sprzęt, którym bardzo przyjemnie ściąga się mleko.


A czy Wy korzystacie lub korzystaliście z laktatorów? 
Możecie jakieś polecić? 
A może używaliście Easy&Natural od Canpol Babies? 
Jeśli tak to koniecznie napiszcie o swoich odczuciach w komentarzu :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Liczę na szczery komentarz od Ciebie :) Dziękuję :)
Pamiętaj, że zostawiając komentarz automatycznie akceptujesz politykę prywatności.

Copyright © 2016 Mamma pcheła , Blogger