Kredki dla rocznego dziecka – najlepsze opcje dla najmłodszych

Wprowadzanie dziecka w świat kolorów i rysunków jest ważnym etapem rozwoju malucha. Kredki stanowią przyjazne narzędzie, które pobudza kreatywność, wyobraźnię i rozwija umiejętności manualne dziecka. W artykule przedstawiamy najlepsze opcje kredzek dla najmłodszych.

 1. Rodzaje kredzek dla rocznego dziecka
  Istnieje wiele rodzajów kredzek dostępnych na rynku. Najpopularniejsze dla najmłodszych to kredki woskowe, drewniane, plastykowe oraz te w formie mazaków. Kredki drewniane posiadają twardą i klasyczną konstrukcję, kredki woskowe są bezpieczne i miękkie, zaś plastikowe idealnie sprawdzają się dla maluchów, które dopiero uczą się trzymania kredki. Mazaki to łatwe narzędzie dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rysowaniem i kolorowaniem.

 2. Bezpieczeństwo kredzek dla najmłodszych
  Dla rocznego dziecka, bezpieczeństwo powinno być priorytetem. W przypadku kredzek, ważne jest, aby były one wykonane z materiałów nietoksycznych, a czasami nawet jadalnych. Dlatego, najlepszym wyborem w przypadku maluchów są kredki woskowe, które są bezpieczne, niestrukturalne i niezaciekawiające dla dziecka. Kredki drewniane również są bezpieczne, jednak mogą ulec złamaniu i stwarzać ryzyko połknięcia.

 3. Cechy dobrych kredzek dla najmłodszych
  Dobrze dobrane kredki dla rocznych maluchów to takie, które posiadają cechy odpowiednie dla wieku dziecka. W tym przypadku, kredki powinny być miękkie, łatwe do trzymania i nie brać za dużo farby jednocześnie. Kredki powinny również posiadać szeroki korpus, co ułatwi chwytanie dla malucha i pozwoli uniknąć zbyt dużego nacisku na rączki dziecka podczas rysowania.

 4. Kolorowe kredki a rozwój dziecka
  Kredki pomagają w rozwoju u dziecka umiejętności manualnych, a także w umiejętności rozpoznawania kolorów i ich nazw. Kolorowe kredki oraz pozwalają na tworzenie i kształtowanie wyobraźni, jak również pomagają w rozwijaniu kreatywności dziecka. Dziecko, które aspiruje do stworzenia własnego dzieła sztuki, powinno mieć do dyspozycji jak najwięcej farb, co pozwoli mu rozwijać swoją kreatywność w dowolny sposób.

 5. Podsumowanie
  Rozpoczynając przygodę dziecka z kredkami, warto pamiętać o bezpieczeństwie oraz o tym, aby wybrać odpowiednie narzędzia dla wieku malucha. Kredki woskowe lub drewniane z miękkim rdzeniem, szerszym korpusie oraz wykonane z bezpiecznych, nietoksycznych materiałów spełnią wymagania i pozwolą na swobodny rozwój artystyczny dziecka.