Wszystko, co powinieneś wiedzieć o paznokciach żelowych, aby uzyskać perfekcyjny manicure.

Dla każdej kobiety, która ceni swój wygląd, posiadanie zadbanego i aktualnego manicure to już wymóg. Samo przycinanie i malowanie paznokci to niewystarczające. W dzisiejszych czasach zdobienie paznokci, czyli praktyka zdobienia paznokci w sposób, który sprawia, że ​​wyglądają prawie jak prawdziwe dzieła sztuki, zadomowiła się w naszym narodzie. Każdy, kto lubi modę i najnowsze trendy, włącza pielęgnację manicure i zdobienia paznokci do swojej rutyny kosmetycznej.

Ale która technika manicure jest najlepsza?

Rozwiązanie jest proste: manicure żelowy obiecuje nieskazitelne, długotrwałe rezultaty, które mogą skorygować nawet najpoważniejsze wady paznokci.

Jak działają żele do paznokci?

Paznokcie żelowe to forma sztucznych paznokci skomponowanych z akrylu, które przywierają do paznokcia za pomocą specjalnego kleju, aby zapewnić nieskazitelny manicure nawet w trudnych sytuacjach rekonstrukcyjnych, takich jak wypadanie paznokci, obgryzane lub łamliwe paznokcie. Dodatkowo jest to powszechna metoda wydłużania paznokcia.

Jakie korzyści daje manicure żelowy?

Co najmniej trzytygodniowa trwałość to główna zaleta paznokci żelowych.

Drugą zaletą paznokci żelowych nad innymi technikami manicure jest to, że klientka może zapewnić sobie pożądane rezultaty dzięki tej technice, ponieważ manikiurzystka może dokonać wszelkich korekt paznokci, które uzna za konieczne podczas nakładania żelu.

Po trzecie, paznokcie żelowe zapewniają w 100% naturalny wygląd i są trwalsze niż inne rodzaje sztucznych paznokci, więc jak już wspomnieliśmy, zachowują swoją integralność w czasie.

Wreszcie, metoda ta nie wykorzystuje zapachu, ponieważ paznokieć nie wysycha podczas modelowania; raczej suszy się go później pod lampą UV.

Możemy pożegnać się z cotygodniowym manicure dzięki paznokciom żelowym! Żelowy lakier do paznokci utrzyma się cudownie przez 2 do 3 miesięcy, pod warunkiem, że po sesji z kosmetyczką trwającej około 40 do 50 minut (w zależności od stanu paznokcia i okoliczności wyjściowych) manicure będzie odpowiednio zadbany.

Różnice między lakierem półtrwałym, a paznokciami żelowymi

Te dwie strategie są często źle rozumiane. Lakier do paznokci, który jest półtrwały przypomina tradycyjny lakier. Formuła, suszenie, które odbywa się za pomocą lampy LED lub UV, i czas trwania, który wynosi od dwóch do trzech tygodni, są różne (ale wiele zależy również od stylu życia). Z drugiej strony żel umożliwia zmianę długości i kształtu paznokci.

Sposób, w jaki lakier jest usuwany za pomocą tych dwóch procesów, również się różni. O ile przy paznokciach żelowych wymagane jest piłowanie paznokcia, do usunięcia lakieru półtrwałego wystarczy użyć rozpuszczalnika.

Kiedy wybrać żele do zdobień paznokci?

Chociaż jest to rodzaj manicure odpowiedni dla wszystkich kobiet, które chcą wyeksponować piękne paznokcie, szczególnie polecany jest dla tych, które mają nieatrakcyjnie wyglądające paznokcie lub cierpią na onychofagię (nawyk kompulsywnego obgryzania paznokci, który powoduje problemy i deformacje w skórki i paznokcie). W ten sposób manicure żelowy umożliwia pracę nad strukturą paznokcia, zapewniając jednocześnie długotrwały kolor.

Manicure żelowy i rekonstrukcja paznokcia: nakładka czy przedłużenie?

Żele do zdobień paznokci. Dzięki dodaniu tipsa do oryginalnego paznokcia manicure żelowy umożliwia odbudowę paznokci. Jeśli klientka chce tylko odnowienia lub rekonstrukcji paznokci, a nie wydłużenia paznokci, żel rekonstrukcyjny stosuje się po prostu jako terapię, aby pokryć naturalny paznokieć. Oba są dla nas dostępne z manicure żelowym!