piątek, listopada 23, 2018

Konkurs Canpol Babies - Zestaw z misiami

Cześć,

Po raz kolejny dzięki Blogosferze Canpol Babies mam możliwość zorganizowania dla Was konkurs, w którym nagrodą będzie taki zestaw z misiami:
Uwaga! Wygrywają aż 2 osoby :)

Co trzeba zrobić aby wygrać?  
Wystarczy, że odpowiesz na pytanie:

 Jakie rzeczy powinny znaleźć się w pokoiku/kąciku dla dziecka? 
Jakich rzeczy nie powinno zabraknąć, jakie rzeczy są konieczne, a jakie rzeczy są zbędne?

Forma odpowiedzi: opis, zdjęcie, rysunek - forma dowolna :) 

Zgłoszenia:
- przez komentarz na blogu
- wiadomością mailową na adres: mamma.pchela@gmail.com
-przez komentarz pod wpisem na FB Mammy Pcheły

Czas zgłoszeń: 23.11.2018 - 30.11.2018
Wyniki: do 03.12.2018

Będzie mi miło, jeśli:
1. Polubisz fanpage Mamma Pcheła i Canpol Babies
2. Polubisz i udostępnisz post konkursowy na Facebooku
3. Zaprosisz do zabawy 3 osoby
Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga i fanpage Mamma Pcheła, a sponsorem jest Canpol Babies.
2. Konkurs trwa od 23.11.2018 do 30.11.2018
3. Udział w konkursie jest dobrowolny
4. Uczestnik przystępując do konkursu akceptuje w całości treść regulaminu i zobowiązuje się do jego przestrzegania.
5. Nagrodą w konkursie są 2 zestawy z misiami - jeden zestaw dla jednego zwycięzcy. 
6. W konkursie zostanie wyłonionych 2 zwycięzców. Zwycięzców wybiera organizator konkursu.
7. Wyniki zostaną ogłoszone do 03.12.2018 i umieszczone będą na blogu w tym wpisie.
8. Zwycięzca ma obowiązek zgłosić się do organizatora w ciągu 3 dni od opublikowania wyników konkursu w celu podania danych adresowych do wysyłki. W innym wypadku zostanie wybrany nowy zwycięzca. Dane należy wysłać na adres: mamma.pchela@gmail.com Potrzebne dane to: imię, nazwisko, adres do wysyłki, numer telefonu oraz adres mailowy.
9. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany. Serwis Facebook jest w pełni zwolniony z odpowiedzialności
10. Nagroda jest wysyłana przez sponsora konkursu. Wysyłka odbywa się jedynie na terenie kraju na koszt sponsora. Organizator konkursu nie odpowiada za termin oraz stan nadesłanej nagrody.
11. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie przez Organizatora oraz firmę Canpol I Sp. Z o. o. SKO ich danych osobowych na potrzeby organizacji konkursu i wysyłki nagród. Dane uzyskane w związku z organizacją konkursu będą wykorzystywane zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych
12. Dane osobowe będą przetwarzane jedynie w celu rozstrzygnięcia konkursu i dostarczenia nagrody. Po tym czasie dane nie będą przetwarzane.
13. Konkurs nie jest loterią promocyjną w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt. 9 Ustawy o grach i zakładach wzajemnych z dnia 28.07.1992 r. i nie podlega regułom zawartym w ww. ustawie, rozporządzeniach wykonawczych do tej ustawy
14. Organizator ma prawo zmieniać warunki regulaminu przed wcześniejszym poinformowaniu Uczestników o dokonanej zmianie. 
15. Uczestnik przystępując do konkursu wyraża zgodę na upublicznienie jego pracy konkursowej, a także do jej wykorzystania w przyszłości przez organizatora. 
Zapraszam do wzięła udziału w konkursie i każdemu życzę powodzenia :)WYNIKI

Decyzja była bardzo trudna do podjęcia. Gdybym mogła nagrodziłabym przynajmniej 4 odpowiedzi. Niestety zwycięzców może być tylko 2 :( Gratuluję zwycięzcom i pozostałym osobom - Państwa zgłoszenia niektóre były podobne do siebie, inne całkowicie różne, ale jedno jest pewne: wszystkie były przepełnione miłością i ciepłem.

Wygranej gratuluję:
- p. Małgorzacie Burchackiej (zgłoszenie wysłane mailowo - zdjęcie mapy myśli poniżej)
- p. Sylwii Klichowskiej (zgłoszenie z bloga) 

Zwycięzców proszę o kontakt mailowy z danymi niezbędnymi do otrzymania nagrody do końca dnia:  06.12.2018. W innym przypadku zostaną wybrani nowi zwycięzcy.

28 komentarzy:

 1. Zgłoszenie z maila od Asia(...)88@gmail.com: "W kąciku czy też pokoiku dla dziecka na pewno powinno się znaleźć łóżeczko dla maluszka wraz z przewijakiem to są konieczne rzeczy aby maluch miał gdzie spać oraz by mamie po porodzie łatwo się przewijalo malucha. Nie powinno tez zabraknac jakiejs komody badz szafki na ubranka i inne maluszkowe rzeczy warto tez miec pojemniki badz miejsce na polce kolo przewijaka na pieluszki i inne potrzene rzeczy w trakcie przewijania. Na pewno wartą rzeczą jest dla malucha karuzela nie raz nie dwa zajmuje maluszka bądź melodia z karuzeli usypia dzidziusia. Niezbędna rzeczą też są kocyki i zabawki dostosowane do wieku dziecka na początku warto by były w kontrastowuch kolorach tzn biały czarny czerwony.
  Zdecydowanie potrzeba rzeczą też jest mata np edukacyjna bądź z puzzli piankowych będzie można spokojnie kłaść malucha na podłogę dzięki takiej macie.
  Zdecydowanie zbedną rzeczą jest chodzik! Moim zdaniem powinni zakazać sprzedaży chodzikow gdyż nie służą zdrowiu dziecka i mogą powodować różnego rodzaju problemy zdrowotne."

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgłoszenie z maila od Monika M: "1. W pokoiku/kąciku dziecięcym obowiązkowo powinno znaleźć się łóżeczko z przewijakiem oraz komoda na ubranka i akcesoria dziecięce. Poza tym oczywiście na podłodze miękka mata, np. piankowe puzzle, mata edukacyjna - zależnie od wieku dziecka. Poza tym kącik na zabawki, np kosz położony na boku aby dziecku łatwo wyciągało się zabawki. Mebelków nie polecam, ponieważ dzieci bardzo lubią wspinać się, a często są to niebezpieczne zabawy.
  2. W pokoiku dziecięcym nie powinno zabraknąć też fotela dla rodzica, np dla karmiącej mamy oraz lampki nocnej, np w kształcie księżyca, dająca delikatne światło. Zbędne natomiast są wszelkie bibeloty gromadzące tylko kurz. Zbędny wydaje mi się także dywan, którego odkurzaczem nie da się porządnie wytrzepać, a gromadzi w sobie kurz i roztocza. Zamiast tego polecam matę piankową, którą łatwo można wyczyścić, a podłogę pod nią po prostu umyć.
  Pozdrawiam,"

  OdpowiedzUsuń
 3. Pokoik niemowlaka, to wypadkowa wielu czynników. Naszych marzeń, snów, wzorców, oczekiwań i metrażu jakim dysponujemy. Kolejna kwestia to środki, jakie chcemy, lub możemy na ten kącik przeznaczyć.
  Dla mnie koniecznością był leżaczek-bujaczek, który służył córce do snu i nielicznych niestety drzemek, w pierwszych 3 miesiącach życia. Dzięki niemu, miałam ją na oku w nocy, a proszę mi wierzyć, moje oko było otwarte i zwrócone na nią, przez pierwsze kilka tygodni. Był we mnie taki lęk o nią, zresztą jest nadal, że nie mogłam spać, choć bardzo tego potrzebowałam.
  Obowiązkowe było również łóżeczko, w którym spała po skończeniu 4 miesięcy. Wspomniany leżaczek, stał się wtedy bujaczkiem, gdy zabierałam córkę ze sobą do łazienki, gdy chciałam się wykąpać, czy umyć włosy, wyprasować, czy rozwiesić pranie, czy nawet upiec ciasto. Bo o dziwo lubiła dźwięk miksera, gdy nie spała, a podczas snu, budził ją najdrobniejszy szelest.
  Kluczową rolę odgrywała przytulanka, z nią zasypiała i zasypia nadal, teraz kojarzy jej się również z ukojeniem, bezpieczeństwem, więc sięga po nią, gdy czuje się niepewnie, gdy ją coś boli, lub potrzebuje wyciszenia.
  Kącik malucha, to również koszyczek, małe pudełko, w którym znajdzie się miejsce na kilka pieluch, krem pielęgnacyjny do pupy, chusteczki, taki mały niezbędnik, dzięki któremu możemy przewinąć malucha na łóżku, przewijaku, czy na dywanie, macie, czy kocu. Smoczki, oraz niewielki słupek-regał przy łóżeczku, to nasza konieczność, musiały być zawsze świeże po ręką, by zmieniać i płukać je w nocy. Organizer przy łóżku, na pieluchy, przytulankę, to też świetna rzecz, by w pośpiechu, płaczącego i rozkrzyczanego ciągle dnia, nie zgubić najpotrzebniejszych rzeczy. Body i pajace, to dla mnie niezbędnik po dziś dzień, choć te drugie, służą tylko do spania, to z sentymentem wspominam te dni, gdy brzdąc, był brzdącem i całe dnie ubrany był w pajace, śpiochy i inne ubranka, typowe dla noworodków.
  Zbędne były maty, które parzyły córkę za niemowlaka i okazały się zbyt małe i niekomfortowe, gdy zaczęła pełzać. Zdecydowanie lepszym wyborem jest piankowa, puzzlowa mata, lub mały dziecięcy, kolorowy dywan, ze zwierzątkami, ulicami, który posłuży dłużej.

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja odpowiem może trochę przewrotnie ale uważam że w pokoju maluszka nie może zabraknąć odpowiedniego nastroju, gdyż ma on bardzo duży wpływ na jego samopoczucie i poczucie bezpieczeństwa. Co wg mnie tworzy nastrój w pokoju maluszka? Otóż kilka bardzo istotnych rzeczy...

  Podczas urządzania pokoju maluszka,
  każdy rodzic sobie zadaje pytanie:
  Dzięki czemu odpowiedni nastrój w nim powstanie?

  Ja mama - powiem Wam w sekrecie,
  że dzięki kilku magicznym trikom wymarzony nastrój w pokoju na pewno osiągnięcie!

  Po pierwsze należy wybrać odpowiedni kolor ścian,
  jego oddziaływanie na dzieci to ważna kwestia bez dwóch zdań,
  bo jak wiadomo każda barwa wywołuje jakieś emocje i zachowania,
  więc trochę o psychologii koloru macie tu do poczytania.

  W tym elemencie weźcie pod uwagę także kwestię wieku,
  bo inne są zalecane kolory dla starszych a inne do roku trzeciego,
  zapytajcie również swojego szkraba które barwy preferuje,
  a wtedy na pewno Waszą decyzję zaaprobuje!

  Po drugie pokój powinien być odpowiednio oświetlony,
  gdyż wtedy przyjemnym ciepłem zostaje obdarzony,
  należy wybrać przyjazne i kojące odcienie żarówek które poczucie komfortu dają,
  super się przy nich dzieciaki czują oraz wieczorem zasypiają!

  Gdy tylko taka lampka swym blaskiem zaświeci,
  w mig w senną podróż każdy maluszek odleci,
  gdyż w ciepłym półmroku będzie mu błogo,
  taki nastrój tylko dobrze dobrane światła sprawić mogą!

  Po trzecie odpowiednio dobrane materiały,
  dzięki nim pokój staje się przytulny i wspaniały,
  poduszki, koce, pościele w ładne wzory,
  każdy pokój będzie z nimi nastrojowy.

  Po czwarte nie można zapomnieć o dywanie,
  bo dzięki niemu wnętrze dużo przyjemniejsze się stanie,
  wykreuje on przestrzeń i doda uroku,
  dotrzyma on także każdemu maluszkowi pierwszego kroku.

  Na zakończenie kochani rodzice powiem Wam szczerze,
  że najbardziej w miłość rodzicielska wierzę,
  bo ona także ma duży wpływ na wspaniały nastrój w pokoju maluszka
  i roztacza go wokół niczym dobra wróżka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałam się podpisać ...
   Bożenka Siemińska

   Usuń
 5. W kąciku Małego Skrzata powinny znaleźć się promienie słońca, uśmiech rodziców i powietrze pełne miłości. Wygodne łóżeczko i ciepła pościel. Obowiązkowo biblioteczka i tajemnicza skrzynia z zabawkami. Rzeczy zbędne to : złość, płacz, agresja i kurz.

  OdpowiedzUsuń
 6. O Rety ! Urządzanie pokoiku w głowie,
  Niech o niezbędnikach każdy się dowie,
  Co jest konieczne, a co nie wymagane ?
  Krok po kroku zostanie oto wypisane !

  WYMAGANE PRZEDMIOTY:
  1) ŁÓŻECZKO/ KOŁYSKA idealna sprawa,
  W nim sen gdy nadchodzi oraz i zabawa,
  Na kółkach, bujana, może także stojąca,
  To jedna z niezbędników tu wymagająca.

  2) PLUSZOWY MIŚ idealny do przytulania,
  W gorszym humorze spełni swoje zadania,
  Pierwszy przyjaciel, sprawdzi się idealnie,
  A kąciku Maluszka, wygląda nie banalnie !

  3) KARUZELA DO ŁÓŻECZKA jest wymagana,
  Aby kołysanka leciała, z wieczora czy z rana,
  Może być z projektorem, bo dzieci zaciekawi,
  Które leżąc samotnie zabawkami się pobawi.

  4) KOCYK mięciutki, co nóżki obie przykryje,
  A zmarzniętego maluszka, delikatnie okryje,
  On zawsze w pogotowiu jest przygotowany,
  A maluszek swym kącikiem jest oczarowany.

  5) PRZEWIJAK niezbędny jest do przebierania,
  W kąciku maluszka, spełnia swą role, zadania,
  Niezbędny produkt, i nie ma tutaj już gadania,
  Każdy rodzin przy wyborze ma swe wymagania.

  NIE KONIECZNE PRZEDMIOTY:
  1) FOTEL DO KARMIENIA DZIECKA czy wiecie ?
  Tyle ludzi wydaje pieniądze na niego w świecie,
  To tylko grat a który w pokoiku nie wymagany,
  Dlatego przy urządzaniu przez nas jest pomijany.

  2) ROŻEK DLA NOWORODKA już nie wymagany,
  Teraz w kocyku przeważnie maluszek trzymany,
  Owszem się przydaje, jednak jest nie konieczny,
  Choć w głowach, starszych matek jest wieczny !

  To tylko niektóre z przedmiotów w mej głowie,
  Choć znajdzie się ktoś, kto minusami odpowie,
  To moim zdaniem, tak właśnie się przedstawia,
  Lista koniecznych i nie koniecznych oto objawia.

  Sylwia Klichowska

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pozwólcie, że teraz wypowie się ekspert w tej dziedzinie. Po pierwsze; co to znaczy pokój/kącik dziecka? Przecież kąt dziecka jest mobilny i jest tam, gdzie aktualnie znajdują się rodzice! Serio muszę tłumaczyć Wam dorosłym takie podstawy? To teraz przejdźmy dalej; co jest konieczne? Tylko i wyłącznie Wy; rodzice! Nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba. Za to lista rzeczy zbędnych jest dłuuuuga. Przede wszystkim łóżeczko! Kto to w ogóle wymyślił?! Przecież Wasze ramiona są dużo wygodniejsze. Karuzelka? No niby fajna, ale wolę jak sami mi śpiewacie i zabawiacie mnie. Misie? Po prostu mnie przytulcie. Cieplutki kocyk? Wy jesteście moim przenośnym grzejniczkiem! Szumiące misie i pozytywki? Wolę, gdy szepczecie mi do uszka. Mógłbym tak wymieniać i wymieniać, ale myślę, że już rozumiecie, że to Wy jesteście niezbędni. Pozdrawiam wszystkich rodziców i ich dzieci, ekspert Wojciech.
  Zgłasza: Marta Miller

  OdpowiedzUsuń
 9. Aranżacje pokoików są piękne. Jak się patrzy na takie katalogowe propozycje to człowiek też marzy o takim pokoiku dla dziecka. Owszem z jednej strony niby jest tam wszystko czego trzeba. Łóżeczko z piękna pościelą, pompony, lampka, szafeczka, komoda i krzesło. Zgadzam się, że są to potrzebne rzeczy jednak mi czegoś tam brakuje...gdzie te wszystkie kolorowe zabawki, a książki różnej wielkości, a zdjęcia rodzinne? Dla mnie pokój dziecka powinien być taki "swój". Indywidualny i nie powtarzalny. Stwrzorzony ze zlepoków często niepasujacych do siebie elementów. Bo to syn dostał od koleżanki, a to wujek namalował obrazek dla niego, a to babcia zrobiła pacynke na szydełku. To wszystko dla niego. Niech sam zdecyduje czy mu sie to spodoba. Wszystko to oprócz podstawowych rzeczy tworzy niesamowity klimat w pokoju dziecka, dzięki któremu uczy się być sobą i odkrywa swój charakter. Dls mnie zbedne są firanki cxy tez baldahim, ktiry jedt siedliskiem kurzu. Choć pięknie wygląda. Zbędny czasem jesteś dywan póki dziecko nie bawi się na podłodze.
  Izabela Borusińska

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgłoszenie z maila od szczepaniak_(...)@wp.pl: "Dla mnie najważniejsza rzeczą której nie może zabraknąć w pokoiku dziecka jest łóżeczko jak i szafa z ubraniami "

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgłoszenie z maila od patrycjaj18: "Gdy maluszka w domu masz,
  Z pewnością całe swe serce mu dasz.
  By w jego kąciku dobrze mu było i by dobrze mu się śniło-niech w wygodnym łóżku smoczek się znajduje.
  Pamiętaj, że Canpol Babies najlepsze produkuje.
  Słodki misiu też by się przydał.
  By maluszek w rączkach a także.....buźce go sobie trzymał.
  Coś do jedzonka by się przydało.....jak mamusie w nocy będzie "ssało".
  W kąciku maluszka zakazana smutna buźka!
  Bo maluszek Twój nastrój czuje.
  A on głównie Twej MIŁOŚCI POTRZEBUJE.
  W naszym kąciku książka znaleźć się musiała.
  Bo Maja bajeczek już w brzuszku słuchała.
  A teraz szczerze o naszej rodzinie....
  W kąciku naszej 5 miesięcznej córeczki....kołyska zbędna się okazała-bo Maja póki co każdą noc w rodziców łóżku spała.
  Niezbędna u nas miłość i opieka jest.
  Z pewnością i Ty to wiesz..."

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgłoszenie z maila od Małgorzata Burchacka: "witam,

  przygotowałam mapę myśli dotyczącą pokoju dziecięcego.
  Na mapie umieszczone są następujące konieczne przedmioty:
  - szafa/komoda na rożne drobiazgi
  - ubranka, które zawsze są pod ręką
  - łóżeczko z materacykiem aby dziecko miało swoje bezpieczne miejsce na marzenia senne
  - szezlong/fotel dla mamy to konieczność zwłaszcza podczas nocnych karmień
  - mały stolik gdzie mama możne trzymać niezbędne drobiazgi
  - mata edukacyjna/zabawki dopasowane do wieku maluszka
  - przewijak i organizer na przedmioty, które pozwolą a sprawne utrzymanie higieny (pieluszki, chusteczki, waciki, nożyczki do obcinania paznokci, szczotka do włosów, krem itp)
  - dla mnie koniecznością jest kosz na zużyte pieluszki, bo można odpuścić codzienne wychodzenie do śmietnika

  Niezbędne przedmioty na mapie myśli to:
  - poduszka klin, która jest bezpieczna dla malucha
  - poduszka do karmienia dla mamy, bo jest wygodniej
  - termos z herbatą, szczególnie przydatny podczas nocnych karmień bo przyjemnie jest wypić coś w środku nocy bez potrzeby wychodzenia do kuchni
  - zdrowe przekąski przydaj się aby uśpić nagły głód
  - telefon aby przejrzeć fb lub szybko wezwać kogoś do pomocy
  - laktator
  - puzzle na ziemię żeby maluch miał ciepło i mógł spokojnie ćwiczyć chodzenie

  Zbędne:
  - kosz na brudne ubranka
  - ładowarka
  - tradycyjna poduszka i kołdra
  - dywan, firanki (zbierają kurz)
  - kwiatuszki na parapecie
  - wanienka do kąpieli (może stać w łazience)
  - telewizor"
  Zgłoszenie zawiera zdjęcie mapy myśli

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgłoszenie z maila od Cheda M: "Jakie rzeczy powinny znaleźć się w pokoiku/kąciku dla dziecka?
  Jakich rzeczy nie powinno zabraknąć, jakie rzeczy są konieczne, a jakie rzeczy są zbędne?

  Najważniejsze to by dzieciątko czuło się bezpiecznie i wiedzialo, że jest kochane. Koniecznie są szczęśliwi rodzice, a wraz z nimi szczęśliwe będzie ich dziecko. Nie powinno zabraknąć miłości i czułości, a więcej dziecku nie będzie potrzeba. "

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgłoszenie z fb od Ewelina Cieślikiewicz: "Jak dla mnie niezbędne są kochające osoby u boku maluszka- to więcej niż milion gadżetów!!! Rodzice którzy odpowiadają na potrzeby maleństwa są najważniejsi!
  Co do zbędnych rzeczy to można ich wymienić cała masę... ale tego nie zrobię, bo to co mi wydaje się zbędne dla innej osoby okaże się rzeczą konieczną i odwrotnie."

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgłoszenie z fb od Agnieszka Chicheł: "Miłość i cierpliwość"

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgłoszenie z fb od Katarzyna Pluta: "Na samym początku dla dziecka wystarczy łóźeczko, przewijak, kosmetyki, ubranka. Dopiero po pierwszym lub nawet drugim miesiącu dołączyła bym zabawki, myślę że przez pierwsze miesiące całe otoczenie i twarze rodziców są wystarczającą rozrywką ;) Dla mnie bardzo przydatny okazał się leżaczek, mogłam wziąść dziecko w każdą część mieszkania. Super sprawdziły się również pieluszki bambusowe do owijania i kokon.
  Zbędne według mnie są wszelkie kliny czy stabilizatory, specjalne kosze na brudne pieluchy, podgrzewacze do chusteczek, baldachim nad łóżeczko."

  OdpowiedzUsuń
 17. Zgłoszenie z fb od Beata Borowczyk Orwat: "Najważniejsze na samym początku dla maluszka to jest mama potem łóżeczko przewijak ubranka i inne gadżety potrzebne w wychowaniu ale miłość rodzicielska przedewszyskim :)"

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgłoszenie z fb od Agnieszka Nałęcka: "Na pewno na początku w pokoiku dziecka potrzebne są rzeczy do pielęgnacji maluszka, czyli kosmetyki, ubranka, pieluszki itp i oczywiście spokojna rodzinna atmosfera i dużo, dużo miłości, przydać się może miś szumiś lub karuzelka z uspokajajcymi dźwiękami, zbędne rzeczy zawsze się jakieś znajdą, bo przed narodzinami dziecka chcemy być przygotowani na wszystko i kupujemy co nam wpadnie w ręce, nie pamietam co u mnie okazało się zbędne ale na pewno takowe rzeczy były 😁 zapraszam do konkursu"

  OdpowiedzUsuń
 19. Zgłoszenie z fb od Zuzanna Szkudłapska: "u mnie na początku u dziecka jako wcześniaczka dałam miłość i cieplość rodzicow pòźniej zestaw pielegnacyjny a później zabawki i maskotki"

  OdpowiedzUsuń
 20. Zgłoszenie z fb od Arkadiusz Wantuch:
  "Niedawno kącik maluszka urządzałem,
  I niezbędniki do niego, takie wybrałem,
  Które moim zdaniem znaleźć się muszą,
  Niezbędniki te, umysłem mym poruszą.

  Koniecznie Kochani, łóżeczko wymagane,
  Ewentualnie kołyska, gdy dziecko bujane,
  W niej Ochraniacze na szczebelkach także,
  Dbać o Maluszka trzeba zawsze, a jakże !

  Cieplutki kocyk, który nóżki także okryje,
  Ręcznik kąpielowy, gdy w kąpieli się myje,
  Przewijak który sprawi łatwość ubierania,
  Kokon niemowlęcy, co spełnia tu zadania.

  A co do karuzeli, koniecznością mi nie leci,
  I bez tego wychować da się przecież dzieci,
  Rożek też miałem, lecz używany tylko raz...
  Takie to moje porady by zdążyć z kącikiem na czas."

  OdpowiedzUsuń
 21. Zgłoszenie z fb od Ewa Kowalczyk:
  "W pokoiku dziecka, rzec można przekornie
  Musi znaleźć się przestrzeń, by czuć się swobodnie,
  By przy każdym kroku z maluchem na rękach
  Nie zaplątać stopy w bodziakach czy spodenkach!
  A tak bardziej serio - małe dziecko z reguły jest tam, gdzie jego mama czy tata. Szczególnie maluch, którego wciąż musimy mieć na oku. W związku z tym można śmiało powiedzieć, że cały dom jest jego kątem. Jeśli dzieciaczek ma łóżeczko i życie „zorganizowane” w naszej sypialni, to najważniejsza jest droga bez przeszkód na linii łóżeczko dziecka <-> łóżko rodziców. By o każdej porze, nawet w najgłębszych ciemnościach, trafić do naszego maluszka i bezpiecznie (z nim na rękach lub bez niego) wrócić do łóżka, do spokojnego snu.
  Jeśli chodzi o rzeczy materialne, to pierwszym MUST HAVE jest zapas pieluszek tetrowych i flanelowych. Mają tak szerokie spektrum zastosowań, że pomimo czasach, w których królują pampersy, tetry nadal są niezastąpione: chronią nasze ubranie gdy noszony maluch ulewa, można na niej położyć maluszka gdy gdzieś jesteśmy, ochronią przed zimną ceratką przewijaka, może być śliniakiem lub gryzakiem (świetnie koi dziąsełka, właśnie tak sobie radzi mój maluch przy ząbkowaniu – gryzie tetrę), a przede wszystkim do przytulania (tu najlepiej gdy taka pielucha jest „wykochana” i przepełniona zapachem mamy).
  Co jest zbędne, ale się przyda? Miękki i ciepły dywanik pod nogi w miejscu, gdzie karmimy maluszka. Przy fotelu albo łóżku. Nie ma nic bardziej irytującego niż zimno podłogi gdy jest ciemna noc, a maluch dopomina się spania nam na rękach…
  Co jest totalnie zbędne? Baldachim nad łóżeczkiem – wygląda uroczo, ale maluch go nie doceni, nawet pewnie go nie zauważa, a zwoje materiału można nazwać niestety kurzołapem… Medal dla mamy, która będzie co kilka dni prała baldachim by był świeży i nie szkodził maluchowi oraz go prasowała, by nadal tak pięknie wyglądał!
  Taka moja subiektywna lista :)"

  OdpowiedzUsuń
 22. Konkurs trwał do 30.11.2018, a większość zgłoszeń jest nadesłana już po terminie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy chodzi o zgłoszenia, które ja dodałam? One są przesłane w terminie, tylko po terminie ja je dodałam na stronę. One były wysyłane na maila i jako komentarz na fb (ta informacja jest podana). Dodałam je, aby wszystkie zgłoszenia były w jednym miejscu :)

   Usuń
 23. Już znalazłam swoje ;)
  Szukałam zgłoszenia ze zdjęciem po prostu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że wszystko się wyjaśniło :) Niestety komentarze nie mają opcji wstawiania zdjęcia, dlatego sam tekst wpisywałam.

   Usuń
 24. Dziękuje bardzo za przyznanie nagrody !
  Wiadomość z danymi została już wysłana, proszę sprawdzić czy dotarło :)
  Jeszcze raz dziękuje !
  Pozdrawia,
  Sylwia Klichowska

  OdpowiedzUsuń

Liczę na szczery komentarz od Ciebie :) Dziękuję :)
Pamiętaj, że zostawiając komentarz automatycznie akceptujesz politykę prywatności.

Copyright © 2016 Mamma pcheła , Blogger