Mata edukacyjna Canpol Babies jest wartościowym dodatkiem do życia dziecka.

Mata wykonana jest z miękkiej, kolorowej tkaniny wypełnionej ociepliną, która izoluje dziecko od chłodnej podłogi. Dlatego nie ma konieczności kłaść pod nią kocyka. Jest bardzo miła w dotyku. Jest solidna i wytrzymała. Dobry materiał i staranne wykonanie gwarantuje, że nie straci swoich walorów kolorystycznych po praniu. Posiada elementy interaktywne, które zajmą malucha na jakiś czas. W tym czasie dziecko rozwija swoje zmysły oraz pobudza do aktywności. Elementy edukacyjne są umieszczone w bardzo dobrych miejscach, dzięki temu bez problemu ciekawski maluch sięgnie po każdą zabawkę. Na pałąkach znajduję się lusterko oraz materiałowe,pluszowe i plastikowe zabawki, które wydają różne dźwięki. Zabawki z pałąków można odpiąć i podać dziecku do samodzielnej zabawy. Mata jest uniwersalna zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki. Może służyć również jako mata turystyczna, ponieważ po złożeniu zajmuje niewiele miejsca.

Canpol Babies mata edukacyjna

Wszystkie elementy maty są bezpieczne. Stworzone są z myślą o dzieciach już w pierwszych miesiącach życia. Co ważne, Canpol Babies mata edukacyjna jak i wszystkie produkty tej firmy są wolne od BPA. Canpol ma w ofercie dużo różnych wzorów i kształtów mat edukacyjnych. Ważne jest żeby mate utrzymywać w czystości. Maty nie należy prać w pralce. W razie zabrudzeń można czyścić ją powierzchniowo, wilgotną szmatką. Trzeba pamiętać żeby dokładnie i starannie złożyć wszystkie elementy maty, zanim położymy na niej dziecko. Przed użyciem należy sprawdzić, czy wszystkie elementy do złożenia jak i zabawki, są w dobrym stanie bądź nie są uszkodzone. Jeśli jakaś zabawka jest uszkodzona lub już zniszczona przez dziecko, należy wymienić ją na nową.

Zabawa jest integralną częścią życia dziecka. Dzięki zabawom pobudzasz zmysły dotyku, słuchu, wzroku. Dzieci w ten sposób poznają nie tylko świat, ale przede wszystkim siebie. Ważne jest aby uczestniczyć w zabawie, ponieważ wtedy dziecko poznaje otoczenie, najbliższe osoby i siebie. Zabawy ruchowe rozwijają świadomość schematu i przestrzeni.