Lista wyprawkowa pomoże Ci odpowiednio przygotować się do kompletowania sprzętów i akcesoriów niezbędnych do opieki nad dzieckiem tuż po jego narodzinach. Na co zwrócić uwagę podczas jej sporządzania, kiedy zacząć zakupy oraz co powinno się na niej znaleźć? Odpowiedź w poniższym tekście.

Wyprawkowe porady

Wyprawkę dla dziecka powinien przygotować każdy, kto spodziewa się dziecka. Najlepszym czasem na jej kompletowanie jest okres ciąży – cały proces możemy rozłożyć na wiele tygodni. Unikniemy dzięki temu stresujących sytuacji oraz dużych jednorazowych wydatków. Przy takim rozwiązaniu mamy też szansę na znalezienie okazji cenowych. Zakupy powinno jednak poprzedzić przygotowanie spisu potrzebnych rzeczy. Taka lista wyprawkowa powinna być jak najbardziej szczegółowa – wypiszmy na niej wszystkie potencjalnie potrzebne rzeczy. W następnej kolejności dokładnie przemyślmy każdą wymienioną w spisie pozycję. Odpowiedzmy sobie na pytania: Czy dany artykuł na pewno będzie nam potrzebny? Które produkty możemy pożyczyć lub otrzymać od znajomych? Które z nich lepiej nabyć w komisie lub w serwisie z rzeczami używanymi?

Jakie artykuły powinna zawierać lista wyprawkowa?

By skompletować wyprawkę dla malucha, z pewnością trzeba pamiętać o zakupie ubranek – śpioszków, pajacyków, nakryć głowy oraz odzieży do wyjścia z domu. Kolejna obowiązkowa grupa produktów to sprzęt, artykuły i kosmetyki do pielęgnacji, kąpieli i przewijania malca. Wyprawka dla noworodka powinna też zawierać różnego rodzaju tekstylia: kocyki, pledy, pieluchy i pościele. Do tego dochodzą akcesoria do karmienia oraz sprzęty niezbędne do wyjścia z maluchem na zewnątrz. W tym przypadku chodzi między innymi o wózek dziecięcy lub chustę niemowlęcą, a także fotelik samochodowy. Inne potrzebne przedmioty to m.in. wanienka ze stojakiem, przewijak oraz oczywiście łóżeczko lub kołyska oraz inne mebelki do dziecięcej sypialni. Wśród ciekawych i użytecznych produktów warto wymienić ręcznik z kapturkiem, gniazdko niemowlęce oraz elektroniczną nianię.