Zakup dobrej spacerówki to nie lada wyzwanie. Kiedy zaczniemy odwiedzać sklepy z artykułami dla dzieci, okaże się, że jest ich mnóstwo. Wybór modelu, który sprosta naszym oczekiwaniom, nie jest więc taki prosty. Jednym z wózków często wybieranych przez rodziców jest model Joie Literax 4. Czy rzeczywiście jest warty uwagi?

Ceny wózków osiągają nieraz wartość kilku bądź kilkunasty tysięcy złotych. Chcemy oczywiście kupić dziecku to, co najlepsze, ale jednocześnie nie chcemy płacić bardzo dużo. Warto wtedy szukać kompromisów. Nikt nie powiedział, że wózki, które kosztują kilkaset złotych, są gorsze od tych z górnej półki. Jeżeli dobrze przemyślimy nasz wybór, możemy znaleźć coś, co sprosta naszym oczekiwaniom. Joie Literax 4 jest doskonałym przykładem, że jakość może iść w parze z atrakcyjną ceną.

Do miasta i na wycieczkę

Kiedy już będziemy przeglądać spacerówki, powinniśmy na nie patrzeć przez pryzmat tego, gdzie będziemy jeździć. Przy założeniu, że będziemy jeździć tylko po mieście, po chodniku i w parku, wystarczy, że wózek będzie zwrotny. Jednak jeśli mieszkamy w miejscu, gdzie nie ma dróg asfaltowych, albo jesteśmy aktywnymi rodzicami i lubimy na przykład wycieczki za miasto, wtedy nasze wymagania powinny być większe. Nasz wózek musi posiadać dobrą amortyzację i koła, które sprawdzą się także na trudniejszym i nierównym terenie. Wózek Joie Literax 4 ma koła z amortyzatorami, które poradzą sobie w każdych warunkach. Do tego przednie koła są skrętne i można je zablokować do jazdy na wprost.

Liczy się waga i bezpieczeństwo

Dziecko siedzące w wózku powinno być cały czas bezpieczne. Producent zadbał o to i poza barierką ochronną w wózku znajdują się 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z mięciutką otuliną. Nie możemy też zapominać o wadze. Pamiętajmy, że dziecko rośnie, więc z czasem trudno byłoby nam się poruszać dużym i masywnym wózkiem, w którym siedzi dość ciężki już starszak. Joie Literax 4 posiada lekki stelaż z aluminium. Jest solidny, trwały i odporny na działanie warunków atmosferycznych.

Kompaktowy rozmiar i ciekawy design

Nie tylko wózki klasy premium muszą mieć ciekawy design. Modele z niższych półek cenowych także mogą być atrakcyjne. Tak jest w przypadku wózka Joie Literax 4. Ma nowoczesny wygląd i dostępny w kilku kolorach. Jest wygodny i dla dziecka i dla rodzica, a przy tym nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Ponadto można go złożyć jedną ręką i składa się do kompaktowych rozmiarów. Po złożeniu wózka bez problemu schowamy go w każdym bagażniku.

Inne udogodnienia

Wózek Joie Literax 4 zaprojektowano w taki sposób, by w jak najwyższym stopniu był wygodny i funkcjonalny. Dlatego też wyposażono go w wygodną rączkę i regulowany podnóżek, budka posiada okienko wentylacyjne, daszek jest obszerny, a pod siedziskiem jest duży kosz na zakupy, do którego można dojść z każdej strony. Wózek posiada praktyczną rączkę, przez co po złożeniu można go przenosić jedną ręką. Do produkcji tapicerki wykorzystano certyfikowane materiały.