Nowoczesne technologie są obecne w każdej dziedzinie naszego życia, nie jest więc inaczej w przypadku opieki nad dziećmi. Elektroniczna niania to urządzenie które zdecydowanie ułatwia nam to zadanie. Istnieje wiele modeli i rodzajów tego nowoczesnego sprzętu każde jednak sprowadza się do tego że pozwala nam widzieć i słyszeć nasze dziecko na pewną odległość.

 

Większość obecnie dostępnych na rynku elektronicznych niań wyposażona jest w mikrofon i kamerkę które monitorują najbliższe otoczenie dziecka a następnie przesyłają dane do urządzenia odbiorczego. Obraz i dźwięk mogą być też od razu przesyłane na nasz smart fon czy tablet. Przy wyborze elektronicznej niani warto zwrócić uwagę na rożnego rodzaju parametry takie jak rodzaj sygnału, zasięg, jakość obrazu w nocy. Bardziej zaawansowane urządzenia mogą posiadać też funkcje dodatkowe jak np. możliwość zapisania nagranego obrazu, aktywację ruchem czy kontrolę wilgotności powietrza. Wyróżniamy też specjalny rodzaj niani z monitorem oddechu dziecka powiadomi nas ona jeśli czujniki umieszczone najczęściej pod materacem nie wykryją oddechu dziecka.
Warto rozważyć zakup elektronicznej niani zwłaszcza gdy mamy duży dom, kilkoro małych dzieci pod opieką lub pracę zdalną z domu.