JAK ZNALEŹĆ CZAS NA BUDOWANIE ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH I DBANIE O SIEBIE JAKO MAMA

W dzisiejszych czasach, kiedy mnóstwo z nas żyje w ciągłym biegu, trudno znaleźć czas na dbanie o swoje zdrowie i budowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Szczególnie ciężko jest to dla mam, które mają mnóstwo obowiązków i zwykle zawsze stawiają siebie na końcu listy priorytetów. Jednakże, bardzo ważne jest, aby kobiety zwróciły uwagę na swoje zdrowie i dobrą formę, ponieważ tylko wtedy będą w stanie dobrze i efektywnie pełnić swoją rolę matki i opiekunki.

Zacznij od PLANOWANIA POSIŁKÓW
Planowanie posiłków to kluczowy element w budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Kiedy planujesz posiłki z wyprzedzeniem, masz większą kontrolę nad tym, co jesz, oraz unikasz szybkich i niezdrowych przekąsek. Zaprojektuj menu na cały tydzień i przygotuj na to czas w weekend. Później tylko wystarczy ograniczyć się do planu i zakupy są już gotowe.

PRZYGOTUJ ZDROWE PRZEKĄSKI
Często to, co jemy w ciągu dnia, decyduje o tym, jakie mamy samopoczucie i jak bardzo cierpimy na wahania nastroju. Aby uniknąć cukrzycy czy chorób serca, należy skoncentrować się na jedzeniu zdrowych przekąsek. Warto zawsze mieć u siebie w domu owoce, warzywa, orzechy, a także musli czy jogurt. To będą doskonałe źródła energii i minutę połknięcia nie będziemy się martwić ciężkim żołądkiem.

Zorganizuj czas dla aktywności fizycznej
Czasami trudno jest znaleźć czas na regularną aktywność fizyczną, ale warto znaleźć okazję na wizytę w klubie fitness lub po prostu na długi spacer z dzieckiem. Kiedy zaczynamy regularnie ćwiczyć, nasz organizm zaczyna działać lepiej, a my odczuwamy więcej energii i mniej zmęczenia. To pozwoli nam na lepsze radzenie sobie z codziennymi obowiązkami.

Nie rezygnuj z WODA
Woda jest kluczem do zdrowego odżywiania i utrzymania w dobrej formie. Dlatego bardzo ważne jest, aby pić dużo wody każdego dnia. Staraj się mieć zawsze przy sobie butelkę wody, która przypomni Ci o regularnym spożywaniu płynów.

Zacznij od malutkie kroki
Budowanie zdrowych nawyków żywieniowych i dbanie o siebie powinno być nastawione na uzyskanie długoterminowych korzyści. Dlatego najlepiej zacząć od małych kroków, a następnie postępować powoli i konsekwentnie. Przykładem może być ograniczenie ilości cukru czy jedzenie mniej tłustych produktów. To niewielkie zmiany, ale znacznie przyczyniają się do lepszego samopoczucia i zdrowia.

Podsumowując, ważne jest, abyśmy zaczęli dbać o siebie i swoje zdrowie już teraz, nie odłożymy tego na potem. Odkładanie działa na szkodę naszej kondycji i samopoczucia. Dlatego zacznijmy od małych kroków, by móc postępować powoli i konsekwentnie. Pamiętaj, że zdrowa dieta oraz życie aktywne i zawsze z wodą, to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia.