Pewnie wielu z nas wybierając zabawki dla swoich pociech zadaje sobie pytanie, które z nich będą najlepsze. W końcu najważniejsze to dobra zabawa naszych pociech. Czy zabawki edukacyjne rzeczywiście spełniają swoją rolę?

Wybierając zabawki dla naszego malucha powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby nie tylko bawiły, ale również wpływały na poszczególne etapy rozwoju dziecka. Bardzo ważne jest, aby maluch miał jak najwięcej bodźców wpływających na jego zmysłu. Właśnie to zagwarantują mu zabawki edukacyjne. Na rynku mamy wiele propozycji, z których możemy wybierać. Istotne jest, aby były odpowiednio dopasowane do wieku naszej pociechy. Dzięki temu będą mogły kształtować motorykę i umiejętności manualne dziecka.

Fizjoterapeuci apelują, aby od najmłodszych lat wspierać rozwój dziecka. Specjaliści określają zabawki edukacyjne jako bardzo ważny element wpływający na inteligencję, szybsze myślenie i większą precyzję niemowląt. Pierwszy rok życia dziecka to dobry czas na wprowadzenie naszemu maluchowi edukacyjnych zabawek.