Wiele firm zajmujących się produkcją i sprzedażą rzeczy dla dzieci czy nawet lokalne gazety w ramach akcji marketingowych ogłaszają konkurs na twarz dziecka. W konkursie może wziąć udział każdy, ale nie każdy wie, jak się za to zabrać? A jest to bardzo proste. Wystarczy wysłać zdjęcie dziecka na wskazany w zgłoszeniu adres lub pojechać na casting, żeby spróbować swoich sił. W końcu też konkurs nie wymaga specjalnych umiejętności czy też zaangażowania.

Gdy pojawia się konkurs na twarz dziecka

Każda rodzina płucnego i rumianego malucha marzy o sukcesie dziecka nawet w takiej konkurencji. Żeby wziąć udział w konkursie trzeba oczywiście przejść eliminacje. Współcześnie wygląda to tak, że rodzice wysyłają zdjęcia swoich pociech na wskazany adres a specjalną komisja rozstrzyga konkurs na twarz dziecka. Jeżeli chodzi o gazety czy lokalne instytucje to przeważnie każdy może oddać swój głos na najbardziej pociesznego malucha poprzez wysłanie smsa. W tego rodzaju plebiscycie wygrać może każde dziecko, które zachwyci wdziękiem jury lub lokalną społeczność. Tego rodzaju konkursy na twarz dziecka odbywają się od wielu lat. Przykładem może być uśmiechnięta buzia bobasa z opakowań dań dla niemowląt firmy Gerber czy też mlecznych batoników, albo popularnej sieci sklepów dla dzieci. A to przecież tylko kropla w morzu tych konkursów. W końcu co trochę jakąś firmą odnawia swój wizerunek. A trzeba również pamiętać o zawodowych fotografach uzupełniających swoje portfolio.
Cieszą się one także popularnością w lokalnych gazetach, czy nawet oddziałach noworodkowych. Małe społeczności z chęcią oglądają nowych mieszkańców swoich miejscowości. Są to bardzo miłe konkursy ponieważ każde dziecko jest w nich tak naprawdę zwycięzca.
Jeżeli tylko zobaczymy gdzieś ogłoszenie na tego rodzaju konkurs to bez wahania weźmy w nim udział i oddajmy głos na jednego z maluchów dając mu tym samym pierwsze zwycięstwo w konkursie i radość dla całej rodziny. A taka wygrana będzie wspomniana przez całe lata.