Przyszli studenci stają przed kolejnym wyzwaniem – wyprawka na pierwszy rok na uczelni. Co przyda się studentowi? Na pewno pojemny segregator oraz kartki lub koszulki. Ułatwi on utrzymanie porządku w Twoich notatkach oraz licznych kserówkach. Kolorowe długopisy, zakreślacze i pisaki ułatwią zaznaczenie najważniejszych fragmentów notatek.

 

Szybciej znajdziesz istotne notatki, a dzięki kolorowym notatkom nauka stanie się przyjemniejsza. Dzięki kolorowym przyborom przygotujesz wykresy, przejrzyste schematy czy mapy myśli, które rozwieszone w pokoju ułatwią zapamiętywanie trudniejszych partii materiału. Naukę z notatek, ale również wypożyczonych książek ułatwią także kolorowe, samoprzylepne znaczniki indeksujące. Z pewnością przydadzą się zszywacz i dziurkacz – dzięki nim prowadzenie segregatora stanie się prostsze. Laptop niesamowicie ułatwia studencie życie.

 

Nie tylko pozwala na szybkie notowanie, ale skutecznie umila czas pomiędzy zajęciami. Na studiach przyda się też kilka akcesoriów – słuchawki, bezprzewodowa myszka, pendrive czy dysk zewnętrzny. Na liście rzeczy do zakupienia powinna znaleźć się również pojemna torba lub plecak, który pomieści laptopa, notatki, a także zapas jedzenia i picia na dzień pełen zajęć. Jeśli podejmujesz studia na kierunkach ścisłych, związanych z matematyką przyda się nowy kalkulator – ten z liceum niestety nie wystarczy. Warto rozejrzeć się za kalkulatorem z większym zakresem funkcji np. obliczanie całek czy pochodnych. Czas studiów to nie tylko czas intensywnej nauki, ale również czas podejmowania pierwszej pracy, rozwijania pasji i zainteresowań, angażowania się w działalność kół i stowarzyszeń.

 

Nie zapominajmy także o czasie dla znajomych, przyjaciół i rodziny. Czasem ciężko zapamiętać daty wszystkich zajęć, egzaminów czy spotkań. W tym pomoże kalendarz z miejscem do zapisywania planu każdego dnia. Umieszczając tam dodatkowe informacje takie jak plan zbilansowanych posiłków i treningów łatwo zapanować nad rozwojem fizycznym i zdrowym odżywianiem. Wyprawka dla studenta różni się od wyprawki dla licealisty, ale warto zastanowić się czy część przyborów z szkoły średniej nie przyda się na uczelni – pozwoli to zaoszczędzić trochę pieniędzy, które przydadzą się na zakup np. lepszego laptopa. Tańsze przybory znajdziesz także w sklepach internetowych.