Kiedy dostajemy zaproszenie na Baby shower pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy to: Co mam kupić? Zacznijmy od tego czym w ogóle jest Baby shower. Jest to przyjęcie organizowane dla przyszłej mamy przez jej przyjaciółki i krewne. Zwyczaj w organizowaniu takich przyjęć przybył do Polski zza oceanu wraz z innymi nowinkami takimi jak Halloween czy walentynki. Nazwa w wolnym tłumaczeniu oznacza ,,dziecięcy prysznic”, w domyśle ,,prysznic prezentów”, które dostaję ciężarna kobieta od uczestniczek przyjęcia wydawanego na jej cześć.

Co kupić na Baby shower?

Przede wszystkim zanim rozpoczniesz poszukiwania odpowiedniego prezentu, zwróć uwagę na sytuację przyszłej mamy. Jeśli to pierwsza ciąża, możliwości jest znacznie więcej. Jeśli jednak będzie ponownie mamą, część przydatnych rzeczy już ma. Możesz zasięgnąć porady na temat podarunku od najbliższych przyszłej mamy, ponieważ to oni najlepiej będą wiedzieć na jakim etapie jest kompletowanie wyprawki dla niemowlaka. Oczywiście nie każdy jest gotów, by zafundować młodej mamie pełną wyprawkę. I tu z pomocą przychodzą rzeczy, które są tańsze ale bardzo potrzebne. Między innymi są to: ubranka, smoczki, butelki i akcesoria do karmienia, grzechotki, misie , gryzaki, czy pieluchy. Jeśli stać Cię żeby zaszaleć bardziej możesz kupić na przykład elektroniczny laktator czy elektroniczna niania. Istnieje też możliwość składki pośród wszystkich gości, wtedy można podarować jeden ale już droższy prezent. Łóżeczko turystyczne czy wózek dziecięcy także będzie idealnym prezentem, o ile wiemy dokładnie jaki model marzy się przyszłej mamie.

Jeżeli wiemy że każdy zaproszony gość kupił coś dla dziecka, może warto też pomyśleć o samej przyszłej mamie? Młoda mama na pewno doceni to, że jest równie ważna w tym dniu jak jej dziecko. Co kupić na Baby shower, ale dla mamy? Świetnym prezentem będzie voucher. Sprawdzi się salon kosmetyczny który oferuje manicure czy pedicure. Dobrym pomysłem będzie także masaż. Taki voucher można wykorzystać przed jak i po porodzie. Można także kupić jakąś biżuterię. Taka zawieszka do łańcuszka czy bransoletki, będzie świetną pamiątką po udanym przyjęciu.